
Фахівці кажуть, що внаслідок аварії на хімічному заводі "Рівнеазот" можуть випадати кислотні дощі. Про це пише "Суспільне", зазначають Патріоти України.
За словами викладачки хімії Оксани Мисіної, оранжеві гази на фото очевидців є нітрозними газами або "лисячим хвостом": "Це оксид нітрогену чотиривалентного. Нітратна кислота розкладається на цей газ і він потім може, відповідно, взаємодіяти з водою і випадати у вигляді кислотних дощів".
Кислотні дощі можуть вплинути на рослинність, але для впливу на людський організм потрібна велика концентрація газів. Мисіна додала, що на цей період краще поберегтися: зайвий раз не виходити на повітря, побути вдома.
Агрохімік Сергій Адаменко підкреслив небезпеку нітрозних газів, але фахівці наразі не володіють точними даними їхньої концентрації.
"Потрапляючи на ґрунт у великих дозах, вони (нітрозні гази – ред.) можуть сприяти накопиченню нітратів у продукції рослинного походження. Їх велика кількість також може викликати канцерогенні захворювання. У ситуації, якщо така хмара піде у напрямку міста чи селища, жителям міста варто герметично зачиняти вікна", – відповів Адаменко. За словами чиновників, викиди на заводі "у межах норми". Вітер був у північно-східному напрямку, на Рівне хмара не пішла.
В Одесі пляж, на якому унаслідок атаки російського безпілотника загинула молода жінка та постраждав чоловік, не належить до офіційно дозволених зон відпочинку. Про це повідомив виконуючий обов'язки міського голови Одеси Ігор Коваль, передають Патріоти ...
Українці продовжують платити за природний газ за фіксованим тарифом 7,96 грн за кубометр, однак суми в платіжках можуть зростати через інші складові комунальних послуг, передають Патріоти України. Як зазначають експерти, зокрема колишній очільник “Опер...