Ризики вкрай серйозні: Єврокомісія доставила в Україну п'ять мільйонів пігулок йоду для людей, що живуть біля АЕС

Єврокомісія доставила в Україну п'ять мільйонів пігулок йоду для людей, що живуть поблизу атомних електростанцій. Про це повідомив єврокомісар з питань гуманітарної допомоги та управління кризовими ситуаціями Янез Ленарчич в інтерв'ю RND, передають Патріоти України.

"Ми вже дізналися під час пандемії коронавірусу, що ми не можемо реагувати тільки в разі кризи, і тому тепер ми намагаємося передбачити майбутні кризи. І, треба сказати, наш прогноз вдався, тому що ми ще до війни готувалися до хімічних, біологічних, радіаційних і ядерних надзвичайних ситуацій. Тепер ми змогли доставити в Україну п'ять мільйонів таблеток йоду для жителів, що знаходяться під загрозою атомних електростанцій", - повідомив він.

Таблетки йоду для України: що відомо

Комісія Євросоюзу назвала постачання в Україну таблеток йоду превентивним заходом безпеки. "Таблетки будуть використовуватися в обмежених випадках, щоб уникнути поглинання вдихуваного або проковтнутого радіоактивного йоду щитовидною залозою", - йдеться в заяві комісії.

Таблетки запросив український уряд для підвищення рівня захисту населення біля Запорізької атомної електростанції. "Ніяка атомна електростанція ніколи не повинна використовуватися в якості театру військових дій. Неприпустимо, щоб життя цивільних осіб наражалися на небезпеку. Всі військові дії навколо Запорізької АЕС повинні бути негайно припинені", - додав комісар ЄС з кризового управління Янез Ленарчич.

Розважалися на Алеї Слави загиблим героям: На Одещині порушили справу проти компанії підлітків

вівторок, 26 вересень 2023, 22:54

У селищі Іванівка Одеської області підлітки, перебуваючи у стані алкогольного сп'яніння, розважалися на Алеї Слави загиблим героям. Правоохоронці порушили справу, адмінматеріали вже передали до суду. Про це повідомляє Головне управління Національної по...

В Україні планують перевіряти шлюби... на фіктивність

вівторок, 26 вересень 2023, 22:29

В Україні почнуть перевіряти шлюби на предмет фіктивності. Відповідний механізм зараз розробляють у Державній міграційній службі, зазначають Патріоти України. Як пояснила голова ДМСУ Наталія Науменко, це допоможе уникнути схем із набуття іноземцями доз...