Сенсація археології: На Одещині відкопали статуетку античного бога. Стан унікального артефакту чудовий

Співробітники Нижньодунайської археологічної експедиції Одеського археологічного музею натрапили на несподівану знахідку. Під час розкопок городища Картал біля села Орлівка знайшли старовинну фігурку Гермеса (в римській традиції - Меркурія.-ПУ), зазначають Патріоти України.

Як повідомили науковці, теракотову статуетку, яка зображує одного з богів античного пантеону, виявили у шарах елліністичного-римського часу.

Археологи підкреслюють, що виріб гарно зберігся. Статуетки такого типу та в такому чудовому стані збереженості – рідкісна знахідка навіть у великих античних центрах Північного Причорномор’я.

“Для пам’ятки ж варварської периферії, яким було в античну епоху поселення в Карталі, така статуетка – виняткова рідкість, що межує з унікальністю”, – йдеться в повідомленні Одеського археологічного музею.

На території могильника городища також відкрили декілька цікавих поховальних комплексів. Зокрема, це поховання черняхівської культури та пізньоантичного періоду.

Зараз експедиція завершує дослідження шарів античної епохи та переходить до розкопок більш ранніх – гальштатського періоду та епохи енеоліту.

Хіти тижня. Шестеро людей в масках: У Сумах посеред ночі викрали полковника ЗСУ (фото)

неділя, 27 вересень 2020, 10:00

Невідомі пред'явили сторожу-вахтеру посвідчення співробітників СБУ і запитали де проживає командир військової частини 7045. У ніч на четвер, 24 вересня, шестеро озброєних людей в масках викрали главу сумського військкомату, полковника ЗСУ Юрія Полоуса....

Коронавірус в Україні: МОЗ оновив статистику пандемії за підсумками 26 вересня

неділя, 27 вересень 2020, 9:55

В Україні за останню добу підтвердили 3130 нових випадків коронавірусної хвороби, повідомляють Патріоти України з посиланням на дані РНБО. З початку пандемії в країні підтвердили 198 634 випадків COVID-19. При цьому 87 882 людини вже побороли хворобу, ...