Сенсація археології: Неподалік Риму знайшли дивну схованку десятків бронзових скульптур 2000-літньої давнини у дуже гарному стані

Капсула часу спрацюівала відмінно протягом 2300 років, зберігши цінну колекцію етрусько-римських артефактів

В тосканському місті Сан-Кашано-дей-Баньї, близько 120 км на північний захід від Рима, археологи виявили артефакти, приховані у лікувальних грязьових ваннах понад дві тисячі років. Експерти стверджують, що це відкриття є одним із найбільш значущих в історії цієї галузі, повідомляє IFLScience.

Артефакти у грязьових ваннах Італії пролежали 2300 років

У повідомленні йдеться, що за три роки активних досліджень команда відкопала двадцять чотири статуї, тисячі дорогоцінних монет із золота, срібла та бронзи, а також інші цінні предмети, що стосуються періоду між II століттям до нашої ери та I століттям нашої ери.

"Статуї, які чудово збереглися завдяки бруду, в якому вони були заховані, зображують греко-римських божеств, включаючи богиню здоров'я Гігією і бога зцілення Аполлона", — йдеться в повідомленні.

Ці знахідки яскраво демонструють період значних культурних змін у давній Тоскані, особливо взаємодія етрусків та римлян. Статуї не лише ілюструють конфлікти, а й гармонію між двома цивілізаціями, що підтверджується написами етруською та латинською мовами.

Чому археологи знайшли коштовності саме у грязьових ваннах

Виявлення коштовностей у грязьових ваннах археологами в Сан-Кашано-дей-Баньї виділяє їхню історичну роль як зони лікування. Цей курорт досі цінується за лікувальні якості своїх грязей. Знайдені статуї, що зображують людей, які борються з хворобами, свідчать про багатовікове застосування цих ванн у медичних цілях. Це пояснює, чому унікальні артефакти знайшли саме в грязьових ваннах.

Керівник розкопок Емануеле Маріотті описав цю знахідку як капсулу часу, яка ще має бути повністю вивченою, відкриваючи унікальне вікно в історію та культуру етрусків та римлян у давнину.

В Україні оновили застосунок "Повітряна тривога": Ігнат розповів про важливу функцію

четвер, 29 лютий 2024, 17:25

Оновлений застосунок "Повітряна тривога" дозволить українцям отримувати додаткову інформацію про ракетну загрозу в їхньому регіоні. Про це розповів речник Командування Повітряних Сил ЗСУ Юрій Ігнат в ефірі телемарафону 29 лютого, передають Патріоти Укр...

Побили та визнали придатним до служби: Співробітників ТЦК звинувачують у викраденні мешканця Закарпаття

четвер, 29 лютий 2024, 16:47

У Закарпатті розгорівся черговий скандал, пов'язаний з мобілізацією та ТЦК, передають Патріоти України. Як повідомляє «Суспільне» з посиланням на колишню дружину місцевого мешканця, у місті Хуст мобілізували чоловіка з паралічем. Жінка дізналась про це...