Сенсація зоології: Натуралісти вперше побачили та зафіксували, як білий ведмідь вбив і зжер північного оленя. Драматичні кадри

Білий ведмідь зазвичай полює на тюленів, але, виявилося, не відмовляється і від північного оленя (фото: Майкл Венгер / polarjournal.ch(

Полювання білого ведмедя на полярному архіпелазі Шпіцбергені на північного оленя стала сенсаційною, позаяк клишоногий загнав його в воду і там розправився зі своєю здобиччю. Дотепер вважалося, що білі королі Арктики у воді не полюють, а тільки плавають, але спостереження польської дослідницької групи змінило уявлення про тварин, повідомляють Патріоти України з посиланням на PolarJournal.

Білих ведмедів часто називають морськими ссавцями, адже ці хижаки витривалі плавці, і проводять більшу частину часу на пакових льодах і в Північному Льодовитому океані.

І ось зараз дослідники побачили, як біла ведмедиця, яка справила враження здорової та ситої, погналася за оленем у воду і переслідувала його там.

Подія далі вразила спостерігачів: полярний ведмідь вкусив оленя і, затяг здобич під воду, ймовірно, втопивши.

"Я була шокована. Я думав, що олені добре плавають, а у ведмедя будуть великі проблеми з полюванням на оленів", - сказала Ізабела Кулашевич.

Дослідники опублікували спостереження та кадри, зроблені кухарем станції Матеушем грушкою, в журналі Polar Biology.

Хвилин через 15 білий ведмідь повернув здобич на сушу і за раз з'їв близько половини тварини. Після цього самка заснула і повернулася через кілька годин, щоб знову поласувати тушею.

Білий ведмідь з'їв північного оленя, якого спіймав у воді під час полювання (фото: P. Nowosa / P Ulandowska-Monarcha CC BY 4.0)

Залишки нещасного оленя пізніше доїли до кінця песці та чайки.

Наступного дня польські дослідники знайшли того ж ведмедя біля станції вже з новою тушею північного оленя. Наївшись, клишоногий зник у просторах Хорнсунда на Шпіцбергені.

Про те, що північний олень входить в меню білих ведмедів, підозрювали давно, як показує огляд відповідної літератури. Але те, що ці хижаки вбивають свою здобич у воді та навіть не зупиняються на дорослих оленях-самцях, наживо ще не спостерігалося.

Відео: полювання білого ведмедя на оленя у воді на Шпіцбергені

Експерти сходяться на думці, що на суші у білих ведмедів не буде особливих шансів зловити швидших і спритніших північних оленів. Так, ведмеді можуть дуже швидко бігати на короткі дистанції, але вони дуже швидко перегріваються через жир і хутро. Хоча білі ведмеді - чудові плавці, також раніше вважали малоймовірним, що вони можуть здолати у воді таку тварину, як північний олень, який важить близько 100 кілограмів.

"Азовсталь" - найбільша поразка в історії РФ

четвер, 26 травень 2022, 0:18

Кінець оборони Маріуполя та подвиг героїв "Азовсталі": попри те, що росіянам зрештою вдалося встановити контроль над містом, штурмова операція назавжди закарбується в історії рф, як найбільший військовий провал. Штурм Маріуполя та "Азовсталі" став війс...

Росіяни штурмують "дорогу життя" на Луганщині - на 6 локаціях ЗСУ відбивають наступ

четвер, 26 травень 2022, 0:08

Звертаю увагу, що всі заяви ватажків російської армії про те, що вони вже вийшли чи мають намір найближчими днями вийти на кордони Луганської области, не відповідають дійсності. Наразі війська рф здійснюють спроби форсування річки Сіверський Донець. Причо