Серед українців знизився відсоток тих, хто тужить за Радянським Союзом, - соціологи

Кількість громадян України, які позитивно оцінюють розпад Радянського Союзу, зросла порівняно з 2020 роком. Про це свідчать результати опитування Фонду «Демократичні ініціативи» Ілька Кучеріва, оприлюднених 20 січня.

Згідно з результатами дослідження, до розпаду СРСР позитивно ставляться 73% респондентів, 12% оцінюють це негативно, 15% не визначилися.

«Ще у 2020 році «тужили» за СРСР близько 32%, а позитивно оцінювали розпад цього історичного утворення 49%. У Південному та Східному регіонах негативна оцінка розпаду СРСР переважала… Серед молодших респондентів на Півдні та Сході було дещо більше позитивних оцінок розпаду СРСР, а також багато тих, хто не мав однозначної думки. Серед старшого ж покоління у Південному та Східному регіонах туга за СРСР була невимовною», – порівнює Фонд «Демократичні ініціативи» Ілька Кучеріва.

Також 73% опитаних схвалюють державне рішення про засудження СРСР як комуністичного тоталітарного режиму, незгодні з цією політикою 14%. У квітні 2020-го думки щодо цього розділилися порівну: третина українців підтримувала засудження СРСР, третина була проти, решта не давала однозначної відповіді.

«Трохи більше половини українців відзначають, що напад Росії на України став для них стимулом переосмислити радянське минуле. Попри те, що це суб’єктивна оцінка, попередні питання показали суттєву зміну у громадській думці щодо історичної пам’яті порівняно з періодом до повномасштабного вторгнення», – коментують автори дослідження.

Як додають у Фонді, абсолютна більшість респондентів відзначили, що питання історичної пам’яті та відповідної державної політики є важливими для них особисто.

Дуже схожа на батька: Ексчоловік Ані Лорак показав, як виросла їхня донька (фото)

п’ятниця, 9 червень 2023, 14:00

Колишній чоловік співачки-зрадниці Ані Лорак, турецький бізнесмен Мурат Налчаджиоглу привітав їхню спільну доньку Софію з днем народження, передають Патріоти України. Сьогодні, 9 червня, донька Ані Лорак та Мурата Начаджиоглу Софія святкує 12-річчя. З ...

Кулаком прямо в обличчя: У Києві водій Mercedes побив працівника евакуатора

п’ятниця, 9 червень 2023, 13:43

Подія сталася сьогодні вранці на вулиці Велика Васильківська, 104, біля поліклініки. В Департаменті транспортної інфраструктури КМДА кажуть, що причина побиття водія евакуатора банальна – чоловіку не сподобалося, що евакуатор зайняв частину проїзду. "Н...