Шанс для мільйонів? Вчені заявили про створення потужних ліків від раку

Вченим вдалося розробити препарат під назвою JHU083, який блокує метаболізм глутаміну, необхідного раковій пухлині для зростання. Прорив у лікуванні онкології здійснили фахівці Університету Джонса Гопкінса у США, передають Патріоти України.

Сполука змінює мікросередовище злоякісних новоутворень і робить їх більш уразливими для імунної системи. Препарат накопичується в тканинах пухлини. Як відомо, глутамін стимулює метаболічні шляхи, які викликають стрімке зростання новоутворень.

Препарат JHU083 вже протестований на мишачих моделях раку товстої кишки, лімфоми і меланоми. Виявилося, що речовина призводить до зменшення росту пухлин, а також поліпшення виживаності. Водночас у деяких гризунів спостерігалася тривала ремісія. Причиною стала активація імунітету. Коли тваринам повторно вводилися пухлинні клітини, виникало відторгнення, що свідчить про формування потужної імунної пам'яті.

З'ясували вже в анатомці: У пологовому Івано-Франківська друга смерть від коронавірусу

середа, 1 квітень 2020, 20:14

У перинатальному центрі в Івано-Франківську померла 60-річна жінка, якій проводили планову операцію. Посмертно у неї підтвердили коронавірусну інфекцію. Це вже друга смерть від хвороби у цьому пологовому, зазначають Патріоти України. . Жінка померла ще...

Рушниця лежала поруч: У Рівному знайшли застреленим молодого високопосадовця

середа, 1 квітень 2020, 19:26

Тіло чоловіка виявила його родичка у будівлі на вулиці Чорновола. У місті Рівне у власному помешканні 1 квітня знайшли застреленим заступника начальника ГУ Держгеокадастру у Рівненській області 32-річного Іллю Карпова. Про це повідомило місцеве видання...