Шанс на порятунок для мільйонів? Вчені створили бактерії, які навчають імунну систему знищувати клітини раку

Дослідники з Колумбійського університету створили пробіотичні бактерії, які навчають імунну систему організму знищувати будь-які ракові клітини. Це може стати новим класом вакцин проти раку. Такі вакцини проти раку персоналізовані, щоб атакувати первинну пухлину. Але вони можуть запобігати рецидивам онкозахворювання, пише Тechnology Networks, передають Патріоти України

Поки що дослідження тривають на мишах та щурах з колоректальним раком та меланомами. Нова пробіотична бактеріальна вакцина посилює імунну систему досліджуваних тварин, придушуючи ріст первинного та метастатичного раку, "та у багатьох випадках зовсім усуваючи онкологію", розповідають дослідники. "Важливою перевагою нашої системи є її унікальна здатність активувати всі ланки імунної системи, щоб викликати продуктивну протипухлинну імунну відповідь. Саме тому наша система лікування добре працює на пухлинах, які сьогодні особливо важко лікувати за допомогою інших методів імунотерапії", – каже представник групи дослідників Колумбійського університету, доктор медичних наук Ендрю Реденті.

Бактеріальна вакцина повинна бути персоналізована під пухлини кожного з пациєнтів. Справа в тому, що кожен рак унікальний, і пухлинні клітини містять різні генетичні мутації. Проте правильно запрограмована бактерія здатна сама програмувати організм, а саме його імунну систему на боротьбу з пухлинами.

Як кажуть дослідники, вони вже "наближаються до моменту тестування цієї терапії на пацієнтах-людях". Бактерії використовуються для лікування раку з кінця 19 століття, коли хірург Нью-Йоркської лікарні Вільям Колі помітив регресію пухлин у деяких пацієнтів, у неоперабельні пухлини яких вводили бактерії. Суть у тому, що бактерії колонізують пухлину і локально провокують імунну відповідь. Дослідники програмують бактерію таким чином, щоб ця відповідь була комплексною.

Створювати свою вакцину дослідниким почали зі пробіотичного штаму бактерій звичайної кишкової палички. До неї внесли кілька генетичних модифікацій, щоб точно контролювати спосіб взаємодії бактерій з імунною системою та навчати її знищувати пухлину.

Нові бактерії кодують білкові мішені, так звані неоантигени, а останні вже навчають імунну систему націлюватись і атакувати ракові клітини. Під час тестування на мишах дослідники виявили, що ці складно запрограмовані вакцини проти раку залучають широкий спектр імунних клітин, що атакують пухлинні клітини, одночасно запобігаючи відповідям, які зазвичай пригнічують імунні атаки, спрямовані на пухлину.

Оскільки кожна пухлина має власний набір неоантигенів, імунотерапія буде індивідуальною для кожного пацієнта. А час лікування спочатку залежатиме від того, скільки часу знадобиться для секвенування пухлин. Вже після цього потрібно створити штами бактерій під ці пухлини, "і це вже досить просто", кажуть дослідники.

Ба більше, їх нові бактеріальні вакцини також протидіють здатності раку швидко мутувати та уникати лікування. Дослідники впевнені, що їхній підхід може бути успішним там, де попередні спроти вилікувати рак не мали успіху.

Каже, що робив ремонт за власні кошти: На Франківщині у кабінеті директора одного з комунальних підприємств виявили душову кабіну (фото)

понеділок, 20 січень 2025, 13:30

В Івано-Франківської області на робочому місці директора калуського комунального підприємства виявили душову кабіну. Про це 17 січня повідомило місцеве видання Вікна, передають Патріоти України. Як зазначило медіа, 16 січня члени організаційного коміте...

У Харкові чоловік застосував до представників ТЦК газовий балончик

понеділок, 20 січень 2025, 13:15

У Харкові стався черговий конфлікт між представниками ТЦК та чоловіком призовного віку. Відео розповсюдили деякі Телеграм-канали, передають Патріоти України. Конфлікт стався днями на Салтівці. В обласному ТЦК стверджують, що їхні співробітники зупинили...