Шанс на порятунок? Німецько-американська вакцина від COVID-19 показала ефективність до 90%

Вакцина проти коронавірусу не за горами, адже перші проміжні результати у масштабних випробуваннях показують, що продукт Pfizer та BioNTech на 90% ефективний, заявляє виробник препарату, передають Патріоти України.

На думку виробників, аналіз показує значно кращі результати, ніж більшість експертів сподівалися. У випробуваннях фази 3 взяли участь понад 43 тисячі людей. Люди різного етнічного походження виявились однаково захищеними, кажуть у компанії.

Висновки засновані на проміжному аналізі, проведеному після того, як 94 учасники захворіли на COVID-19. Випробування триватиме доти, доки не буде підтверджено 164 випадки. Рівень потенціалу вакцини може змінитися, але наразі 90% інфекцій було попереджено.

Pfizer каже, що серйозних побічних ефектів немає. Якщо ключові показники будуть безпечні за тиждень, у світу може з'явитися інструмент для боротьби з пандемією.

Збір необхідних даних про безпеку триватиме до третього тижня листопада, зазначає компанія. Потім досьє буде подано до регуляторів (US FDA) на затвердження.

Pfizer розраховує отримати широкий дозвіл США на екстрене використання вакцини для людей у віці від 16 до 85 років. Для цього йому знадобляться дані за два місяці про безпеку приблизно половини з понад 43 тисяч учасників дослідження.

Швидке ліцензування може означати перші дози для медичних працівників до кінця року. "Сьогодні великий день для науки та людства. Перший набір результатів нашої фази 3 випробування вакцини COVID-19 забезпечує початкові докази здатності нашої вакцини запобігати COVID-19. Ми досягли цієї важливої віхи в нашій програмі розробки вакцин у той час, коли світові це потрібно найбільше через нові рекорди захворюваності, коли лікарні перевищують потенціал, а економіки намагаються відкритися", - зазначив керівник Pfizer Альберта Бурли.

Довідка. Pfizer та BioNTech мають контракт на 1,95 млрд доларів з урядом США на поставку 100 мільйонів доз вакцин з цього року. Вони також досягли угод про постачання з Європейським Союзом, Великою Британією, Канадою та Японією.

Щоб заощадити час, компанії розпочали виробництво вакцини ще до того, як зрозуміли, чи буде вона ефективною. Цього року вони розраховують виробляти до 50 мільйонів доз, або достатньо для захисту 25 мільйонів людей, а 2021 року - до 1,3 мільярда доз.

У Польщі спіймали українця на його 21-му пограбуванні

вівторок, 28 березень 2023, 21:14

У Польщі, в Ченстохові, правоохоронці затримали 33-річного громадянина України, який вчинив пограбування в одному з міських магазинів. Про це повідомляє видання Inpoland, передають Патріоти України. Чоловік викрав товар із магазину, а коли йому намагав...

Прямував до Варшави: На Хмельниччині перекинувся автобус із 25 пасажирами (фото)

вівторок, 28 березень 2023, 20:15

Автобус, у салоні якого були 25 пасажирів, включно з п'ятьома неповнолітніми, перекинувся неподалік міста Волочиськ Хмельницької області вранці у вівторок, 28 березня. Пасажири отримали травми різного ступеня важкості. Подробиці ДТП розповіли в поліції...