Шанс на порятунок? Німецько-американська вакцина від COVID-19 показала ефективність до 90%

Вакцина проти коронавірусу не за горами, адже перші проміжні результати у масштабних випробуваннях показують, що продукт Pfizer та BioNTech на 90% ефективний, заявляє виробник препарату, передають Патріоти України.

На думку виробників, аналіз показує значно кращі результати, ніж більшість експертів сподівалися. У випробуваннях фази 3 взяли участь понад 43 тисячі людей. Люди різного етнічного походження виявились однаково захищеними, кажуть у компанії.

Висновки засновані на проміжному аналізі, проведеному після того, як 94 учасники захворіли на COVID-19. Випробування триватиме доти, доки не буде підтверджено 164 випадки. Рівень потенціалу вакцини може змінитися, але наразі 90% інфекцій було попереджено.

Pfizer каже, що серйозних побічних ефектів немає. Якщо ключові показники будуть безпечні за тиждень, у світу може з'явитися інструмент для боротьби з пандемією.

Збір необхідних даних про безпеку триватиме до третього тижня листопада, зазначає компанія. Потім досьє буде подано до регуляторів (US FDA) на затвердження.

Pfizer розраховує отримати широкий дозвіл США на екстрене використання вакцини для людей у віці від 16 до 85 років. Для цього йому знадобляться дані за два місяці про безпеку приблизно половини з понад 43 тисяч учасників дослідження.

Швидке ліцензування може означати перші дози для медичних працівників до кінця року. "Сьогодні великий день для науки та людства. Перший набір результатів нашої фази 3 випробування вакцини COVID-19 забезпечує початкові докази здатності нашої вакцини запобігати COVID-19. Ми досягли цієї важливої віхи в нашій програмі розробки вакцин у той час, коли світові це потрібно найбільше через нові рекорди захворюваності, коли лікарні перевищують потенціал, а економіки намагаються відкритися", - зазначив керівник Pfizer Альберта Бурли.

Довідка. Pfizer та BioNTech мають контракт на 1,95 млрд доларів з урядом США на поставку 100 мільйонів доз вакцин з цього року. Вони також досягли угод про постачання з Європейським Союзом, Великою Британією, Канадою та Японією.

Щоб заощадити час, компанії розпочали виробництво вакцини ще до того, як зрозуміли, чи буде вона ефективною. Цього року вони розраховують виробляти до 50 мільйонів доз, або достатньо для захисту 25 мільйонів людей, а 2021 року - до 1,3 мільярда доз.

Була принциповою та чуйною: Що відомо про молоду патрульну, яку вбив злочинець у Чернівцях

понеділок, 3 жовтень 2022, 21:51

У Чернівцях зловмисник застрелив поліцейську Таїсію Татарин. Правоохоронниці було всього лиш 22 роки. Молодша лейтенантка загинула під час виконання службових обов'язків. Разом з екіпажем вона прибула на виклик щодо невідомого, який розбещує неповноліт...

Організували спецпроект "Подарунок для Путіна": Як звичайні чеські громадяни купили танк для ЗСУ (фото)

понеділок, 3 жовтень 2022, 21:29

Словаччина виготовить для України 16 самохідних гаубиць Zuzana-2, а тим часом громадяни Чехії купили для українців танк. Про це повідомив колишній Надзвичайний і Повноважний Посол України в Чеській Республіці, заступник Міністра закордонних справ Украї...