Щасливі одесити висипали до морвокзалу: Вперше за декілька років до міста зайшов величезний океанський круїзний лайнер (фотофакти)

Перший візит океанського круїзного лайнера в Одесу за останні кілька років відбувся сьогодні, 30 жовтня на день завітав лайнер «Amera». Раніше цей гігант, під старою назвою, вже користувався гостинністю одеситів, повідомляють Патріоти України з посиланням на “Пасажирський транспорт“.

Сьогодні вранці в Одеський морський порт прийшов круїзний океанський лайнер «Amera» під прапором Багамських островів. О 06:45 круїзний лайнер зустрів лоцманський катер, а вже о пів на восьму судно пришвартувалося у 15 причалу біля Морвокзалу. Це перший візит океанського круїзного лайнера в Одесу за останні кілька років, з 2017 року. За 2018 і 2019 роки. Одесу відвідували тільки річкові лайнери.

Лайнер «Amera» зайшов в Одесу в рамках великого круїзу по Середземному і Чорному морях. Цей круїз почався тиждень тому, коли «Amera» вийшла з французької Ніцци. Круїзний лайнер вже побував в грецьких Сіракузах і Піреї, в портах Несебр і Констанца. В Одесі лайнер пробуде до 6 вечора, коли відправиться в турецький Стамбул. Далі в програмі круїзу — Чесма в Туреччині, Санторіні в Греції, албанський Дуррес і порт Спліт в Хорватії. Завершиться круїз 7 листопада в італійському порту Трієст.

Лайнер «Amera» побудований 1988 року на верфях у Фінляндії. За свою тридцятирічну кар’єру, судно змінило кількох власників і кілька назв. У 1988 – 1999 роках корабель мав назву «Royal Viking Sun», в 1999 – 2002 – «Seabourn Sun». З 2002 по 2019 рік судно ходило під назвою «Princedam» – і в такому вигляді вже заходило до Одеси у 2011 році.

Зараз судно обслуговує круїзи німецької компанії Phoenix Reisen, яка використовує досить старі судна для подорожей німецьких туристів по всій Європі.

Круїзний лайнер має довжину 205 метрів і ширину 29 метрів. Його дедвейт становить 39 тисяч тонн. Хід судна забезпечують чотири двигуни загальною потужністю у 28,5 тисяч кінських сил. Максимальна швидкість, яку може розвивати лайнер – 22 вузли, крейсерська швидкість – 18 вузлів. Судно має дев’ять пасажирських палуб і може вмістити 835 пасажирів. Екіпаж круїзного лайнера складається з 440 осіб.

Зауважимо, що починаючи з 2014 року великі круїзні лайнери практично не заходять в Одесу. Виняток — круїзні лайнери класу «ріка-море» «Вікінг Сінеус» і «Принцеса Дніпра», які систематично відвідують Одесу, виконуючи круїзи з Києва в «Українську Венецію» – Вилкове. Останній візит іноземного круїзного лайнера в Одесу відбувся в червні 2017 року — тоді в наш порт зайшло невелике експедиційне судно «IslandSky».

Хіти тижня. Чотири місяці літа: Синоптики шокували українців прогнозом

п’ятниця, 15 листопад 2019, 4:00

До 2050 року середня температура по Україні може зрости на півтора градуса, а до кінця сторіччя підвищитися більш ніж на три градуси. Про це на прес-конференції повідомила завідувач відділу прикладної метеорології і кліматології Укргідрометцентру Віра ...

Хіти тижня. "Старый Дункан Маклауд с донецкой пропиской: Как дед на блокпосту дынырийцев унижал", - Фашик Донецький

п’ятниця, 15 листопад 2019, 2:00

Ненависть на лінії розмежування до терористів вже зашкалює і б'є фонтаном. "Если кто не в курсе, пересечение блокпостов дыныры - это то, о чем лучше смотреть по тв и не знать, чем быть непосредственным участником этого процесса, когда вчерашний алкогол...