Тисячоліттями люди ставлять одне питання: чи в грошах щастя? Ідея про те, що його не можна купити за гроші, щільно вкоренилася в суспільстві, але нова робота дослідника щастя ставить це твердження під сумнів. Автор стверджує, що щастя все ж можна купити за гроші, передають Патріоти України.
За словами дослідника щастя, старшого наукового співробітника Школи бізнесу Вортон Пенсільванського університету Метью Кіллінгсворта, у своїй новій роботі він виявив, що ідея про те, що щастя не в грошах, є абсолютно хибною. Він виявив, що щастя неухильно зростало принаймні до доходів у сотні тисяч доларів на рік. Але що відбувається після цього? Стабілізується щастя, знижується чи продовжує зростати?
Результати дослідження показали, що щастя можна купити за гроші, а життя в бідності втричі збільшує ймовірність розвитку депресії та тривожності. З іншого боку, раптова удача значно поліпшить наше короткострокове щастя. За словами Кіллінгсворта, говорячи мовою психології, регулярна зарплата — це джекпот, а вищий річний дохід корелює із загальним щастям і добробутом людини.
У своїй роботі Кіллінгсворт порівняв дані трьох груп реципієнтів, загалом 33 000 осіб:
Результати аналізу показують, що багаті люди значно щасливіші порівняно з людьми, які заробляють понад 500 000 на рік. Ба більше, різниця між багатими людьми та учасниками із середнім доходом виявилася майже втричі більшою, ніж різниця між людьми із середнім доходом і низьким доходом. До слова, результати ставлять під сумнів ідею про те, що люди із середнім доходом близькі до піка своєї кривої "гроші-щастя".
Дослідник також зазначає, що абсолютний розмір різниці в щасті між найбагатшими та найбіднішими людьми був неймовірно великим. Таким чином автор дослідження дійшов висновку, що зв'язок між кількістю грошей і щастям насправді триває, незалежно від того, як далеко ви просунулися економічними сходами.
Кіллінгсворт також зазначає, що зв'язок щастя і багатства не обмежується лише тим, що багаті можуть купувати більше матеріальних благ. Дослідник вважає, що він трохи глибший: насправді наявність багатства більше пов'язана з почуттям безпеки, яке дає більший запас грошей. Фактично, більше почуття контролю над життям може пояснити близько 75 відсотків зв'язку між грошима і щастям.
На війні проти російських бойовиків загинув грузинський доброволець - 24-річний Леван Лохішвілі. Про це повідомляє Ехо Кавказа, передають Патріоти України. Зазначається, що захисник загинув 19 листопада у Херсонській області внаслідок вибуху саморобног...
В Україні протягом дії воєнного стану пенсіонери-чорнобильці щомісячно будуть отримувати доплату до пенсії у розмірі 2361 грн. Про це йдеться у проєкті закону № 12000, передають Патріоти України. Зазначається, що відповідно до нового законопроєкту про ...