13 січня року українці відзначають Щедрий вечір, головними атрибутами якого донині є багатий святковий стіл, щедрування, ворожіння, ряження, ігри та забави. Нерідко в цей день дівчата ворожать про майбутнє заміжжя, зазначають Патріоти України.
Що не можна робити в цей день, важливі прикмети, заборони, традиції та обряди - читайте нижче в нашому матеріалі. Обряди дня нагадують обряди Святвечора. Назва "щедрий" пов'язано зі звичаєм готувати багатий скоромний стіл, на відміну від Святого вечора.
Щедрий вечір - завершальний період першої половини святок. У цей день влаштовували пишний бенкет. Готували найбільші і самі ситні страви - свинину, м'ясні запіканки, запікали індичку, солодощі прикрашали медом і горіхами. В гості запрошували всіх - від далеких родичів до звичайних перехожих.
У цей день сам Всесвіт щедрий до людей. На вулиці зазвичай панує гарна погода, а серед людей - доброзичлива атмосфера. З цієї причини і традиції дня пов'язані з щедрістю. А тому 13 січня важливо проявляти співчуття, надавати допомогу і згладжувати конфлікти.
До слова, магія цього дня допомагає збагатитися, отримати велику грошову суму, зберегти свій добробут і примножити його. Саме тому на Щедрець здавна проводять грошові практики.
В Україні в 2026-му мінімальну пенсію підвищать з 2361 до 2564 грн на місяць. Такі плани передбачено в Бюджетній декларації на 2026-2028 роки. Про це йдеться в Бюджетній декларації. Так, якщо цього року українці на заслуженому відпочинку отримують не м...
Гроші не приносять щастя? Можливо. Але їх відсутність - справжня катастрофа для психіки. Нове дослідження, опубліковане у журналі Psychoneuroendocrinology, показало, що фінансовий стрес може мати набагато потужніший вплив на мозок, ніж навіть смерть бл...