Вакцина для профілактики туберкульозу – БЦЖ – не може запобігти розповсюдженню коронавірусу, оскільки обоє збудників мають різні структури. Таку думку висловила завідувачка лабораторії грипу Інституту епідеміології Алла Мироненко, коментуючи заяву нідерландських вчених про те, що вакцина від туберкульозу може допомогти іммунній системі боротися з коронавірусом, передають Патріоти України.
"Можливо, нідерландські вчені знають більше, ніж ми. Але БЦЖ – це палочка Коха, яка викликає туберкульоз і є досить стійкою в оточуючому середовищі. Коронавірус ж має іншу структуру і поки не дуже зрозуміло, при чому тут вакцина БЦЖ", – підкреслила вона.
"На Заході колись від неї відмовились через те, що при достатньому білковому харчуванні можна уникнути туберкульозу навіть при його інфікуванні. Західні країни харчуються більш збалансовано, ніж ми в Україні. І до речі, рівень розповсюдження туберкульозу в наших гірських областях на заході країни завжди був вищим в порівнянні з рештою регіонів саме тому, що там масово відмовлялись від вакцинування БЦЖ", – зазначила лікарка.
Мстислав Хоробрий, перший князь Чернігівський та Тмутараканський - брат по батькові та матері Ярослава Мудрого стяжав собі славу наймогутнішого полководця Русі свого часу, збройне протистояння якому програв Великий князь Київський Ярослав. Чому підвіск...
Військові зможуть надсилати та отримувати відправлення до 30 кг у прифронтових відділеннях «Нової пошти» лише за 1 грн. Опція доступна завдяки програмі «Плюси». Про це повідомила заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко, передають Патріоти Укр...