Що категорично не можна говорити під час співбесіди на роботу: ТОП-10 заборонених фраз, які можуть зіпсувати все

Під час співбесіди надзвичайно важливим є не лише те, що ви говорите, а також, як висловлюєте сою думку. Саме це допомагає роботодавцю визначити, чи є ви саме тим кандидатом, котрий йому потрібен. Яких висловів та формулювань своїх думок варто уникати під час ділових зустрічей, розповіло видання Indeed, передають Патріоти України.

Чому те, що ви говорите на співбесіді, важливо

Все, що ви скажете під час співбесіди, аналізується менеджером компанії. Адже це допоможе зрозуміти декілька важливих речей про вас, наприклад, мотивацію та кваліфікованість. До того ж не менш важливим буде розуміння того, чи зможете ви вписатися в колектив та культурне середовище компанії-роботодавця. Саме тому варто запам’ятати 10 речей, які не варто говорити під час співбесіди.

Негативне ставлення до попереднього роботодавця або роботи

Доволі вірогідно, що вам поставлять питання на кшталт "Чому ви шукаєте нову роботу?" або "Що вам не сподобалося на ваших попередніх посадах?". Дуже важливо уникати негативу, коли говоритимете про свого колишнього роботодавця. Це допоможе вам справити враження професіонала, котрий може об’єктивно оцінювати ситуацію відокремлюючи емоції.

До того ж така позиція продемонструє, що ви можете залишитися позитивним незалежно від ситуації. Можливо це навіть стане сигналом менеджеру компанії, що ви ідеально зможете влитися в колектив та простосутесь до культури компанії.

Відповідаючи на запитання про свого попереднього роботодавця, постарайтеся зосередитися на речах, які може запропонувати вакансія на яку ви претендуєте, чого ваш попередній роботодавець не міг запропонувати.

Приклад: "Незважаючи на те, що мені дійсно подобалося на своїй попередній посаді, але я прагну використати здобутий досвід на керівні посаді. Де я зможу допомогти іншим розкрити свій потенціал та досягнути успіху. Але мій попередній роботодавець не мав вакантних керівних посад, а також не очікує, що вони з’являться найближчим часом". "Я не знаю"

Цілком можливо, що інтерв’юер може задати вам запитання, до якого ви не готувалися або на яке у вас немає відповіді. Проте цю ситуацію можна використати на свою користь. Ви можете показати своє критичне мислення та здібності до вирішення нагальних проблем.

Цілком доцільним буде подякувати за питання та попросити хвилинку на роздуми аби надати більш розлогу та інформативну відповідь.

Приклад: "Дійсно чудове питання! Проте, якщо дозволите, мені потрібна хвилинка аби подумати над вашими словами".

Обговорення пільг, відпусток та оплати праці

Головне ваше завдання під час співбесіди – переконати роботодавця, що саме ви є тим кандидатом, якого він шукає. Тому надзвичайно важливо уникати питань про відпустки, лікарняні та пільги, які може запропонувати компанія. Винятком звісно ж є ситуація, коли інтерв’юер з власної ініціативи підіймає цю тему.

Також подібні питання буде доцільним ставити хіба що в кінці співбесіди. Проте запитувати прямо не варто, а зробити це у формі натяку чи пропозиції обговорити цю тему пізніше.

Приклад: "Сподіваюсь, що під час нашої наступної розмови ви розповісте мені про всі переваги роботи у вашій компанії".

"Це в моєму резюме"

Можлива ситуація, коли відповіді на запитання менеджера чудово розписані у вашому резюме. Проте, все ж варто відповідати на кожне з них своїми словами, надавши додаткову інформацію.

Можливо, що інтерв’юер вже навіть прочитав ваше резюме, але він хоче дізнатися більше про вас. Тому надзвичайно важливо дати розлогу відповідь, використовуючи конкретні приклади та ситуації. Це також допоможе вам справити враження професіонала своєї справи.

Приклад: "За 5 років керівництва мені вдалося не лише вийти на рекордні показники ефективності, але й побудувати злагоджену команду. Я вважаю, що саме успіхи нашого колективу дозволили компанії пробитися в лідери галузі".

Непрофесійна мова

Надзвичайно важливим є також те, як ви висловлюєте свою думку. Під час співбесіди варто використовувати професійну мову. Це зовсім не означає, що варто повністю перейти на специфічний жаргон, але варто уникати сленгу, нецензурних висловів та слів-паразитів ("ну", "як", "хм").

Варто відзначити, що сповільнюючи темп розмови ви будете менш схильні до використання непрофесійної лексики. Тож варто не поспішати, а зосереджено обдумувати свої відповіді. А доповнюючі слова цілком можна замінити короткими паузами, котрі також дадуть час для обдумування відповіді.Приклад: "Досвід мені підказує, що цілком можливо оптимізувати використання техніки на цьому родовищі".

"У мене немає питань"

Ближче до завершення у вас можуть запитати, чи виникли у вас якісь питання. Тому надзвичайно важливо завчасно приготувати запитання на цей випадок. Це продемонструє роботодавцю вашу зацікавленість у посаді та загалом компанії.

Приклад:"Я зрозумів, що ви плануєте стати лідером у галузі машинобудування. Мені цікаво, які плани з розширення та як ви прагнете досягнути поставленої цілі?"

Запитувати, чим займається компанія

Відповідь на подібні питання доволі просто знайти ще до співбесіди. Зрозуміло, що необхідно уникати безпосередніх питань, чим займається компанія. Важливе саме формулювання, адже можна показати роботодавцю, що ви витратили час та дослідили діяльність фірми.

Тому можна поцікавитися, які цілі перед собою ставить компанія, бачення майбутнього, а також більш детальні запитання про свого майбутнього роботодавця.

Приклад: "Коли я досліджував діяльність вашої компанії, мене зацікавило, що ви підтримуєте волонтерський рух. Я теж хотів би використати свої професійні навички а долучитися до ваших програм, чи могли б ви розповісти про них детальніше?".

Надмірно підготовлені відповіді чи кліше

Зрозуміло, що підготовка до співбесіди – це надзвичайно важливо, але завчені відповіді на очікувані питання можуть зіграти проти вас. Інтерв’юер звісно ж хоче почути справжню відповідь та вашу думку, але не слухати кліше. Багато людей під час співбесіди використовують завчасно підготовані відповіді, тож чесність та відвертість допоможе вам виділитися серед інших.

Приклад: "Мушу зізнатися, що на минулій роботі я намагався взяти на себе забагато обов’язків, що призводило до перевантаження. Тому я попросив допомоги у колег, що і допомогло нам досягти успіху".

Обговорення вашого браку досвіду

Якщо ви вирішили змінити спеціальність або закінчили навчання, зосередьтесь на презентації своїх сильних сторін. Акцентуйте увагу на своїх навичках та досвіді, який допоможе вам на посаді та принесе користь компанії. Не зайвим буде згадати про організованість, вільну комунікацію та вміння упорядкувати свій час.

Приклад: "На своїй минулій посаді я мав доволі широкий спектр завдань, тому попри мою спеціальність я маю необхідні навички аби організувати процес роботи у якості керівника".

Особиста інформація, яка не стосується роботи чи вашої кваліфікації

Звісно ж під час співбесіди можна використовувати конкретні приклади з життєвих ситуацій та професійні жарти – це допоможе запам’ятатися та виділитися серед інших кандидатів. Однак варто не перегинати палицю, адже варто відмітитися у пам’яті роботодавця з професійних, а не інших причин.

Тому доцільно уникати зайвої інформації з особистого життя, наприклад, про ваш сім’ю та хобі. Винятком можуть бути ситуації, коли ця інформація прямо стосується запитання та дозволить вам постати у гарному світлі.

Кадри, що сколихнули мережу: У Стамбулі бездомна собака принесла цуцика, що помирав, до ветеринара (відео)

субота, 18 січень 2025, 9:32

Ветеринари в турецькому місті Стамбулі врятували цуценя, яке в зубах принесла до їхньої клініки бездомна собака. Про це пише видання Anadolu, передають Патріоти України. У районі Бейлікдюзю очевидці були зворушені моментом, який потрапив на камеру віде...

Пенсіонери можуть отримати додаткові 2300 грн: Ось хто матиме доплати

субота, 18 січень 2025, 8:56

Українські пенсіонери можуть отримувати додаткові виплати, що перевищують 2,3 тис. грн. Втім, вони призначені лише для окремих категорій громадян. Про це повідомила начальниця Управління пенсійного забезпечення в Черкаській області Тетяна Коваль, перед...