Що на це скаже Зе? Москва просить пустити "гуманітарку" у Києво-Печерську лавру (документ)

Уповноважений з прав людини в РФ Тетяна Москалькова звернулася до уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Людмили Денисової з проханням про сприяння в доставці гуманітарної допомоги в Києво-Печерську лавру, передають Патріоти України.

У ньому вказується, що місія російських віруючих "носить виключно гуманітарний характер". Москалькова повідомила, що дізнавшись про тяжке становище мешканців Лаври, "миряни двох держав списалися по інтернету і домовилися про можливу підтримку".

Російський омбудсмен зазначила в листі, що зібрано більше двох тонн лікарських препаратів, дезинфікуючих засобів, масок, рукавичок та інших засобів, необхідних у боротьбі з поширенням коронавірусної інфекції. Однак для доставки життєво необхідного вантажу потрібен спеціальний дозвіл від Міністерства соціальної політики України, на адресу якого були направлені звернення, але відповіді так і не отримано.

"Прошу Вас, шановна Людмила Леонтіївна, надати допомогу в отриманні відповідного дозволу на ввезення ліків та іншої допомоги для мешканців Свято-Успенської Києво-Печерської лаври", – йдеться в листі.

Уповноважена з прав людини в Україні Людмила Денисова підтвердила отримання звернення Москалькової і повідомила, що ці питання треба адресувати до Мінсоцполітики.

"Ініціатор звернення, який хоче передати вантаж, повинен звернутися до Міністерства соціальної політики. Тільки там можуть вирішувати питання оформлення і ввезення вантажу в якості гуманітарної допомоги", – підкреслила омбудсмен. Денисова додала, що не вирішує таких питань, а тільки контролює дотримання прав, повідомляє ВВС News Україна.

У Києво-Печерській лаврі відбувся спалах коронавіруса. З 13 квітня Лавра знаходиться на повному карантині. За останніми даними, хворих близько 150 чоловік, є померлі. За останніми даними, хворих близько 150 осіб, є померлі.

Джерело: Обозреватель

Хіти тижня. Популярна українська телеведуча використовує в побуті посуд, внесений до спадщини ЮНЕСКО (фото)

середа, 28 жовтень 2020, 17:00

Катя Осадча оприлюднила у соцмережі натюрморт, знятий удома. На знімку зображено букет хризантем у вазі і гарбуз в об'ємній посудині, свічку в керамічному свічнику і фігурку віслючка. "Тепер, коли більше часу проводимо вдома, є нагода приділити увагу д...

Пугачова подарувала онукам розкішні квартири в Москві

середа, 28 жовтень 2020, 16:44

Не так давно у відомої радянської і російської співачки Алли Пугачової народилася онучка. Як виявилося, артистка активно допомагає родині свого племінника Владислава. Вона вилікувала його від наркоманії, а тепер купила квартиру його синові Жені, пише К...