Дослідники радять уникати потрапляння прямих сонячних променів на пляшку з водою, оскільки це може зробити рідину небезпечною.
Як пише IFLScience, носити з собою пляшечку води протягом дня для підтримання водного балансу може бути чудовою ідеєю, особливо у спеку. Однак дослідники попереджають, що це також може бути небезпечно для вашого здоров'я принаймні якщо на пляшку з водою потрапляють сонячні промені.
Тепер дослідники запевняють, якщо ви не хочете проковтнути суміш потенційно токсичних хімікатів, вам слід тримати пляшку з водою якомога далі від сонця. Нове дослідження показало, що пластикові пляшки з водою, що піддаються впливу сонячного світла, розкладаються і виділяють широкий спектр летких органічних сполук (ЛОС).
ЛОС — хімічні речовини, що легко випаровуються за кімнатної температури, які можуть бути виявлені в багатьох продуктах, зокрема в паливі, розчинниках, фарбах і мийних засобах. Як показують дослідження, вони також трапляються в пластику, наприклад, у тому самому, який використовується для виготовлення пляшок з водою й упаковок для харчових продуктів. Багато з ЛОС нешкідливі для людини, але інші можуть мати короткострокові та довгострокові несприятливі наслідки для здоров'я.
У новому дослідженні вчені з Китаю піддали впливу ультрафіолету А і сонячного світла шість типів пластикових пляшок з водою. Команда виявила, що в результаті цього процесу виділяється складна суміш летких органічних сполук, зокрема:
Ба більше, вчені також виявили деякі свідчення наявності "високотоксичних" ЛОС, зокрема канцерогени, наприклад, н-гексадекан. Небезпека одноразового ковтка зіпсованої води мінімальна, але дослідники виявили, що тривалий вплив потенційно пов'язаний з кумулятивним ризиком для здоров'я.
За словами провідного автора дослідження, доктора Хуасе Оу, результати переконливо показують, що пластикові пляшки під впливом сонячного світла можуть виділяти токсичні сполуки, що становлять небезпеку для здоров'я людини. Вчені також вважають, що споживачі повинні знати про ці ризики, особливо в середовищах, де пляшка води піддається впливу сонячних променів.
Водночас учені визнають, що ризик відносно невеликий, оскільки кількість хімікатів, що виділяються в пляшці, відносно невелика. При середній вазі пляшки для води близько 20 грамів, кількість ЛОС, що виділяються з неї, склала всього кілька нанограмів. Таким чином, навіть після тривалого впливу Сонця і вживання води ризик залишається мінімальним. Однак часте вживання такої води може призвести до інших наслідків.
Серед численних змін з 1 жовтня на українців очікує також неприємний сюрприз у вигляді зростання цін на сигарети. Щоправда трапиться це лише у 2025 році, але через зміни в законодавстві, які набудуть чинності в жовтні поточного року, передають Патріоти...
З 1 жовтня розпочався період призначення субсидій на оплату комунальних послуг на весь термін опалювального сезону, тобто той, хто отримав її до 30 листопада, зможе оплачувати комуналку за допомогою держави. При цьому ті, хто вже отримує субсидію, може...