Є нюанси: Що робити, якщо оформили бронь після повістки

Бронювання від мобілізації дає військовозобов’язаному право на відстрочку від призову. Але трапляються випадки, коли людину мобілізують навіть попри чинну броню, передають Патріоти України.

Адвокатка юридичної компанії "Riyako&Partners" Катерина Аніщенко розповіла, чому так буває, чи можна оскаржити таке рішення, і що робити, якщо бронювання оформили вже після отримання повістки. Закон не вимагає проходження військово-лікарської комісії (ВЛК) до оформлення броні.

Проте деякі роботодавці просять працівників пройти ВЛК перед тим, як подавати документи на бронювання. Це стосується як тих, хто вже проходив медкомісію і був визнаний тимчасово непридатним, так і тих, хто ніколи не проходив ВЛК.

З 2024 року військовозобов’язані мають обов’язок проходити ВЛК щорічно. Якщо навіть особа має чинну бронь, але настав час повторного проходження медкомісії — це потрібно зробити. Інакше в майбутньому їй можуть відмовити у бронюванні або визнати, що вона порушує порядок ведення військового обліку.

Що робити, якщо оформили бронь після повістки. Тут усе залежить від типу повістки:

  • Повістка на уточнення даних: якщо людині вручили повістку для оновлення облікових даних, і під час проходження ВЛК вона отримала бронювання — після завершення медогляду їй не повинні видавати бойову повістку.
  • Бойова повістка: якщо людина вже отримала бойову повістку (з датою прибуття до ТЦК і СП з речами), але бронювання оформлено до цієї дати, потрібно звертатися до ТЦК та доводити наявність права на відстрочку.
  • Якщо бронювання оформлене вже після дати виконання повістки — шанс уникнути мобілізації мінімальний. У 99% випадків людину таки мобілізують, і вже після цього жодне бронювання не матиме сили.

"Бронювання через "Дію", яке "підтягувалося" в автоматичному режимі, почало діяти з кінця 2024 року, а до цього видавали паперові виписки з Мінекономіки, затверджені Міноборони, про право на бронювання. Але були випадки, коли такі виписки працівники ТЦК і СП просто не брали до уваги і мобілізували людей. Нині також у людини можуть бути на руках папери про надання бронювання, але якщо бронь у "Дії" не підтягнулася, то її можуть мобілізувати", - каже адвокатка.

Іноді ТЦК просто не мають інформації про те, що людину заброньовано. Причина — роботодавець не зробив звірку з ТЦК. За словами юристки, кожне підприємство — незалежно від форми власності — має звітувати перед ТЦК про наявність військовозобов’язаних працівників.

Мешканців українських степів тоді знав весь цивілізований світ: Як скіфи тисячі років тому торгівлею та зброєю поширювали свій вплив від Єгипту до Ірану

субота, 12 липень 2025, 23:55

Прадавці записи та археологічні дослідження свідчать, що в період своєї найбільшої могутності, 2,7 - 2,3 тисячі років тому, скіфські царі контролювали ключові торговельні артерії, які з’єднували територію сучасної України з Близьким та Середнім Сходом ...

Харків накрила потужна злива з грозою: Дороги підтоплені, у місті впало багато дерев та кілька електроопор (фото, відео)

субота, 12 липень 2025, 22:51

Ввечері 12 липня Харків накрила сильна злива з грозою, через негоду постраждали чотири людини, сильний вітер повалив багато дерев та кілька електроопор і пошкодив дахи будинків. Про постраждалих повідомив голова Харківської ОВА Олег Синєгубов, передают...