Бронювання від мобілізації дає військовозобов’язаному право на відстрочку від призову. Але трапляються випадки, коли людину мобілізують навіть попри чинну броню, передають Патріоти України.
Адвокатка юридичної компанії "Riyako&Partners" Катерина Аніщенко розповіла, чому так буває, чи можна оскаржити таке рішення, і що робити, якщо бронювання оформили вже після отримання повістки. Закон не вимагає проходження військово-лікарської комісії (ВЛК) до оформлення броні.
Проте деякі роботодавці просять працівників пройти ВЛК перед тим, як подавати документи на бронювання. Це стосується як тих, хто вже проходив медкомісію і був визнаний тимчасово непридатним, так і тих, хто ніколи не проходив ВЛК.
З 2024 року військовозобов’язані мають обов’язок проходити ВЛК щорічно. Якщо навіть особа має чинну бронь, але настав час повторного проходження медкомісії — це потрібно зробити. Інакше в майбутньому їй можуть відмовити у бронюванні або визнати, що вона порушує порядок ведення військового обліку.
Що робити, якщо оформили бронь після повістки. Тут усе залежить від типу повістки:
"Бронювання через "Дію", яке "підтягувалося" в автоматичному режимі, почало діяти з кінця 2024 року, а до цього видавали паперові виписки з Мінекономіки, затверджені Міноборони, про право на бронювання. Але були випадки, коли такі виписки працівники ТЦК і СП просто не брали до уваги і мобілізували людей. Нині також у людини можуть бути на руках папери про надання бронювання, але якщо бронь у "Дії" не підтягнулася, то її можуть мобілізувати", - каже адвокатка.
Іноді ТЦК просто не мають інформації про те, що людину заброньовано. Причина — роботодавець не зробив звірку з ТЦК. За словами юристки, кожне підприємство — незалежно від форми власності — має звітувати перед ТЦК про наявність військовозобов’язаних працівників.
Прадавці записи та археологічні дослідження свідчать, що в період своєї найбільшої могутності, 2,7 - 2,3 тисячі років тому, скіфські царі контролювали ключові торговельні артерії, які з’єднували територію сучасної України з Близьким та Середнім Сходом ...
Ввечері 12 липня Харків накрила сильна злива з грозою, через негоду постраждали чотири людини, сильний вітер повалив багато дерев та кілька електроопор і пошкодив дахи будинків. Про постраждалих повідомив голова Харківської ОВА Олег Синєгубов, передают...