В Україні в деяких випадках працівники територіального центру комплектування (ТЦК) та соціальної підтримки здійснюють примусове затримання чоловіків та доставлення їх для призову на військову службу, передають Патріоти України з посиланням на ТСН.
Юристи роз'яснили, за яких обставин примусове затримання можливе та які дії має вжити військовозобов’язаний у такій ситуації.
Фахівці підкреслили, що в Україні діє воєнний стан і мобілізація, що означає обов'язкову мобілізацію для військовозобов'язаних чоловіків, якщо немає підстав для відстрочки.
Затримання районним ТЦК та СП здійснюється у випадках порушення правил військового обліку, таких як ухилення від призову або відсутність військово-облікових документів. Законність затримання є зафіксованою у статті 262 КУпАП, коли порушення підтверджено, і затримання виконується поліцією.
Працівники ТЦК не мають права на примусове утримання військовозобов’язаних, оскільки їх функції обмежуються обліком та призовом на військову службу. Якщо військовозобов’язаний відмовляється від проходження ВЛК або призову, він може написати письмову відмову та вимагати звільнення.
У разі незаконного затримання потрібно звертатися до поліції із заявою про позбавлення волі. Військовозобов’язані повинні виконувати обов'язки або ж можуть бути притягнуті до кримінальної відповідальності за ухилення.
Засновник Human Rights Foundation Тор Хальворсен накричав на українську журналістку Ольгу Руденко за те, що вона виступила проти росіян на Oslo Freedom Forum. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на соцмережі журналістки. Як розповіла Руде...
Компанія "Стоун молл" запланувала зведення багатоквартирного будинку впритул до наявних будинків. З цього приводу була запланована зустріч з мешканцями мікрорайону, але її перенесли, бо чиновники львівської мерії відмовились приходити через дощ, інформ...