Що робити, якщо принесли повістку, а військовозобов’язнаний за кордоном - відповідь юриста

Як відомо, на диппредставництва України поклали обов'язок інформувати українців, які перебувають за кордоном, про початок нового призову, мобілізації, а також сприяти поверненню додому військовозобов'язаних та резервістів під час режиму воєнного стану на батьківщину. Юристка Надія Грищенко у коментарі "Факти ICTV" розповіла, що у закордонних дипломатичних установах повістки не вручають, передають Патріоти України.

Чимало військовозобов'язаних українців ще до початку повномасштабного вторгнення рф перебували за кордоном й дотепер не повернулися в Україну. Але їм на домашню адресу можуть приносити повістки з вимогою з'явитися до центрів комплектації.

Юристка нагадує, якщо військовозобов'язаний на законних підставах перетнув кордон після вторгнення рф, він мав повідомити у військкомат про свій переїзд. Тому у військкоматі будуть дані про те, що військовозобовʼязаний виїхав за кордон і не присилатимуть повістки.

Якщо повістку хочуть вручити комусь з родичів військовозобовʼязаного, то ті мають просто пояснити, що особа перебуває за кордоном та повернутися не зможе. Юристка нагадала, що повістка вручається особисто військовозобов'язаному, якого викликають до військкомату.

За отримання повістки військовозобов’язана особа розписується у корінці до повістки й заповнює дату, коли вона отримала таку повістку. Оскільки чоловік перебуває за кордоном і сам не може прийняти повістку, то й обов’язку прибути до військкомату він не має.

"Захищала свою територію": Моржиха продірявила човен російських туристів (відео)

вівторок, 26 вересень 2023, 11:22

На човен мандрівників із Росії напав морж. Про це пише Telegram-канал "RT на русском" 25 вересня передають Патріоти України. Повідомляють, що напад стався в районі архіпелагу Земля Франца-Йосипа, що належить Росії, що в Північному Льодовитому океані. Т...

В "Укренерго" готуються до масованих атак Росії взимку - розкрито подробиці

вівторок, 26 вересень 2023, 10:22

У НЕК "Укренерго" посилено готуються до зими, допускаючи різні сценарії розвитку подій у зв'язку із загрозою масованих атак Росії на енергетичні об'єкти України, розповів голова управління компанії Володимир Кудрицький в інтерв'ю "РБК-Україна", передаю...