Воєнний стан і мобілізацію в Україні продовжено до 9 листопада 2024 року. Це означає, що співробітники ТЦК продовжать перевіряти військово-облікові документи у військовозобов'язаних. УНІАН розповість, що робити, якщо ваші права порушили під час цієї процедури, передають Патріоти України.
Згідно ст 22 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", громадяни зобов’язані:
Громадяни, які перебувають на військовому обліку, в добровільному порядку реєструють свій електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного чи резервіста.
Також військовозобов’язані протягом 60 днів з дня набрання чинності указом Президента України про оголошення мобілізації, затвердженим Верховною Радою України, зобов’язані уточнити свої облікові дані через центри надання адміністративних послуг або електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного, резервіста, або у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за місцем свого перебування або знаходження.
У період проведення мобілізації (крім цільової) громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років зобов’язані мати при собі військово-обліковий документ та пред’являти його за вимогою уповноваженого представника територіального центру комплектування та соціальної підтримки або поліцейського.
Під час перевірки документів уповноважений представник територіального центру комплектування та соціальної підтримки або поліцейський здійснює фото- і відеофіксацію процесу пред’явлення та перевірки документів із застосуванням технічних приладів та засобів фото- та відеофіксації, а також може використовувати технічні прилади, засоби та спеціалізоване програмне забезпечення з доступом до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів.
Відповідно до Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", усі військовозобов'язані чоловіки мають отримати повістки, у яких зазначено:
Адвокати Мельнік Руслан і Камишев Євген акцентують увагу на тому, що якщо військовозобов'язаний проігнорував повістку, ТЦК може звернутися до поліції для адміністративного затримання та відправлення такої особи до військкомату. Протягом 5 днів поліція розшукує людину, якщо їм не вдається знайти військовозобов'язаного, ТЦК надсилає такій особі рекомендованим листом вимогу з'явитися до військкомату.
Однак важливо знати, як діяти, якщо зупинили ТЦК і співробітники зазначеного відомства утискають права і свободи громадянина України. Юристи в такому разі рекомендують зробити два дзвінки - до поліції та до ВРП, після прибуття яких можна заявити про правопорушення з боку співробітників ТЦК.
Ринок первинної нерухомості в Україні демонструє регіональну різницю у вартості, причому найвищі ціни зафіксовано у Львові, Києві та Ужгороді. Зокрема, у Львові середня ціна становить 55 700 грн/м², передають Патріоти України. Про це стало відомо з інф...
Люди зі статусом "обмежено придатний", зокрема й заброньовані, повинні повторно пройти ВЛК до 4 лютого, інакше вони можуть розглядатися як порушники правил військового обліку і опинитися в розшуку. Про це розповів адвокат Євген Филипець у програмі "Ком...