Що таке "кшталт" і звідки це слово взялося в українській мові: Авраменко дав легке пояснення

Це слово використовував ще Іван Котляревський.

Завзятого троянці кшталту

"Кшталт" – нетипове для української мови слово: на п’ять приголосних звуків тут припадає лише один голосний. Та воно є широко вживаним і входить до кількох словосполук, розповів в ефірі "Сніданок 1+1" мовознавець, доцент Київського університету імені Бориса Грінченка Олександр Авраменко.

"Не дивно, що "кшталт" звучить незвично. Це слово запозичене з німецької. У якій "gestalt" означає форму. В український "кшталт" – зовнішній вигляд чого-небудь або вдача, характер людини", – каже фахівець.

Авраменко також нагадує, що це слово використовував ще Іван Котляревський.

Мовознавець акцентує, що сам це слово не використовує через важкість його вимови, але наводить приклади, коли і як його можна вжити.

"Сполука "на кшталт" означає "подібний до чого-небудь, схожий на щось". Наприклад: "Ми хотіли б чогось на кшталт дискусії, а не монотонної лекції". Сполука ж "на свій кшталт" означає "на свій лад, по-своєму". Наприклад: "Не треба розпорошувати свою індивідуальність, роби все на свій кшталт", – каже він.

"Но у троянського народу

За шаг алтина не проси:

Хто москаля об’їхав зроду?

А займеш — ноги унеси.

Завзятого троянці кшталту,

Не струсять нічийого ґвалту

І носа хоть кому утруть;

І няньчину всю рать розбили —

Скалічили, розпотрошили
І всіх в тісний загнали кут."

З "Енеїди" Івана Котляревського

Поліція вагається між вбивством та самогубством: У Польщі у готелі знайшли мертвим українця

неділя, 11 травень 2025, 13:30

У готелі в Кракові знайдено тіла двох чоловіків приблизно по 60 років. Один із них є громадянином України, особа другого наразі не встановлена. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на «Польське радіо». Поліція розглядає версії вбивства та ...

McDonald's в Україні змінив меню: Українці вже обурені "оновленими" бургерами та цінами на них (фото)

неділя, 11 травень 2025, 13:15

Користувач "Шукач Натхнення" на своїй сторінці в X зробив огляд всіх трьох оновлених "Тейсті", а також показав фотографії бургерів. "Тейсті Джуніор – аналог стандартного бургера, але зі смаком БігТейсті. Дуже соковитий. Але малий. БігТейсті Сингл – той...