Блискавка може посилати мільйони вольт електрики через тіло, а причиною смерті зазвичай є миттєва зупинка серця. Що буде з людиною, якщо в неї ударить блискавка, розповіло видання Live Science, передають Патріоти України.
Райан Блюменталь, у минулому – судово-медичний лікар, а нині – один із найкращих у світі експертів з блискавки, розповів, що величезна електрична напруга зупиняє природний ритм серця. У людей, уражених блискавкою, часто лопаються барабанні перетинки та відбувається параліч нервової системи. Вторинною причиною летальних випадків є опіки, що виникають від загорання одягу чи волосся.
Блюменталь заспокоює: блискавка не вбиває всіх своїх жертв. Близько 90% виживають. Розряди напруги можуть пройти крізь тіло за долі секунди — їм часто навіть не вистачає часу, щоб залишити відчутний слід.
Мері Енн Купер, почесна професорка екстреної медицини в Університеті Іллінойсу в Чикаго, також часто має справу з людьми, котрі постраждали від блискавки. Вона навела перелік симптомів та хвороб, якими починають страждати люди після ураження:
За словами професорки Купер, вчені поки не вияснили достеменно природу цих симптомів, однак є версія, що вони спричинені деякою комбінацією руйнування тканин від струму та травми від різкої зміни тиску.
Люди, які вижили після ударів блискавки, повідомляють про втрату пам'яті, хронічні нервові болі та депресію. Все частіше постраждалі помічають за собою "екстрасенсорні здібності": здатність до передбачення майбутнього та прямий зв’язок з вищим розумом.
На шкірі людей, котрі вижили, іноді з’являються папоротеподібні "фігури Ліхтенберга". Лікарі кажуть, що явище виникає через пошкоджені кровоносні судини.
Світовий рекордсмен за кількістю поранень блискавкою – Рой Салліван, наглядач національного парку Шенандоа. З 1942 по 1977 рік у Саллівана сім разів вдарила блискавка. Він пережив усі сім ударів, хоч і він отримав опіки від загоряння волосся та одягу, але помер, вчинивши суїцид в 1983 році. Суїцидальні думки є ще одним симптомом, який відчувають деякі люди, які пережили блискавку, кажуть експерти.
Блюменталь попередив, що 3-5% ударів блискавки є прямими. Контактні травми при дотику до різних об’єктів (дерева чи будівель), коли в них влучає блискавка, становлять ще 5% ушкоджень. Найбільш поширені випадки ураження (80% травм) – це бічні спалахи та ураження струмом від землі при ударах блискавкою. Під час бічного спалаху жертва стоїть біля об’єкта, коли в нього вдаряє блискавка, в результаті чого частина електричного потенціалу "виплескується" на спостерігача. Ураження від земного струму відбувається, коли блискавка вдаряє в землю під ногами жертви.
У Великій Британії у п’ятницю, 22 листопада, чоловік зізнався, що здійснив підпал лондонської комерційної нерухомості, пов’язаної з Україною. Також він визнав, що отримав гроші від іноземної розвідки у справі, яку пов’язують з РФ. Про це повідомляє аге...
У суботу, 23 листопада, на українців чекатиме похмура погода з дощем та мокрим снігом. Про це розповіла синоптикиня Наталія Діденко, передають Патріоти України. " У суботу вологи в Україні вистачатиме. Сніг, мокрий сніг, дощ. Вдень 23 листопада основна...