Герметичні "кімнати-укриття" коштують від 2 до 10 млн російських рублів.
Американські виробники бункерів, які представляють собою герметичні кімнати безпеки з можливістю фільтрації ядерних частинок, після початку пандемії зафіксували збільшення попиту на свою продукцію на 2000% в порівнянні з минулим роком. Серед клієнтів таких компаній є і росіяни, розповіли їхні представники Forbes, передають Патріоти України.
Наприклад, з Росії замовлення надійшли каліфорнійському виробникові бункерів Vivos, а одна з найбільших в США компаній, що випускають такі захисні кімнати на ринок - Rising S Company, - з початку року продала росіянам щонайменше два своїх бункера. Вартість однієї такої кімнати, за словами представника Rising S Company, становить $ 150 000.
«[Після початку пандемії] до нас багато разів зверталися росіяни», - розповів він Forbes. Кому саме з США були передані герметичні кімнати, в компанії уточнювати не стали. «Ми доставили їх в порти доставки в США, тому про кінцеві пункти призначення мені не відомо», - сказав менеджер Rising S Company.
Попит на покупку бункерів з початку року помітили і російські виробники. Про це заявив керівник компанії «Спецгеопроект» Данила Андрєєв, пишуть «Відкриті медіа». Якщо в звичайний час його фірма створює один такий об'єкт в місяць, то в травні вона отримала три подібних замовлення, а в квітні - цілих п'ять, вказав співрозмовник видання.
«Спецгеопроект», за словами Андрєєва, займається будівництвом як повноцінних підземних бункерів, так і захисних кімнат, які пропонують і американські виробники. Основний попит на такі бункери в Росії, за його словами, йде з Москви (від жителів елітних районів на Новій Ризі, Рубльовці, а також Ярославському і Дмитрівському шосе). Також замовлення на будівництво бункерів їх виробники отримують з Санкт-Петербурга і прилеглих до нього областей, каже Андрєєв.
Захисні кімнати американських виробників можуть вбудовуватися у вже існуючі приміщення або розміщуватися поруч з ними. Вони являють собою повністю обладнані сховища з електрикою, сучасною технікою та іншими зручностями, а також можливістю фільтрації ядерних частинок. Площа таких бункерів становить близько 46 кв. м. Vivos, крім таких кімнат, займається також будівництвом традиційних підземних сховищ. У них теж є все необхідне. Крім цього, в укриттях є повітряні системи для видалення всіх патогенних мікроорганізмів і радіоактивних частинок.
«Спецгеопроект», за словами його керівника, в свою чергу виробляє бункери, здатні захистити їх власників не тільки від зараженого повітря або газів, а й від злочинців або мародерів в разі заворушень. Для цього бункери російського виробника оснащені герметичними вікнами та дверима, зв'язком, а також запасом продуктів і автономним енергозабезпеченням на випадок, якщо зовнішню електрику буде відключено. Будівництво такого бункера, за оцінками керівника компанії, може обійтися в сумі від 3 млн до 10 млн рублів. Площа бункера може бути різною. Наприклад, найбільший свій об'єкт «Спецгеопроект» побудував в Тверській області - це бункер площею 400 кв. м і вартістю $ 2 млн.
Якщо і переїздити кудись жити, так це до країни, з високим індексом щастя. Одним з найвищих таких показників у світі може похвалитись Швейцарія, і зараз країна пропонує вигідні умови переміщення, передають Патріоти України. Як пише видання Express, шве...
В Україні суттєво здешевшала морква. Насьогодні виробники відвантажують її по 15-23 грн/кг, що в середньому на 21% дешевше, ніж тижнем раніше. Основна причина – сезонне збільшення пропозиції на тлі досить стриманого попиту. Відповідно, незабаром ціни н...