
У Запоріжжі водія електросамоката оштрафували на 127 тисяч гривень за наїзд на пішохода на тротуарі. Відповідне рішення ухвалив Шевченківський районний суд, повідомляє видання Я і Закон у понеділок, 12 липня, зазначають Патріоти України.
Суд визнав електросамокат транспортним засобом, який призначено для перевезення людей і (або) багажу, із встановленим на ньому спеціальним обладнанням чи механізмами. Водночас Правила дорожнього руху забороняють їздити транспортним засобам по тротуарах і пішохідних доріжках.
У цьому зв'язку суд виніс обвинувальний вирок і визнав водія самоката винним у порушенні чинних правил їзди на транспорті. Його засудили на один рік позбавлення волі, але покарання замінили відбуванням випробувального терміну на один рік.
Крім того, суд частково задовольнив цивільний позов і стягнув з обвинуваченого 127 тисяч гривень штрафу, з яких - 102 тисячі гривень як компенсація матеріального збитку, 23 тисячі гривень - моральної шкоди, і 2 тисячі гривень - витрати на юридичну допомогу.
Відзначається, що інцидент стався в червні 2020 року. Водій електросамоката Хіаоmі Мі Electiric Scooter М365 рухалася по тротуару і збила пішохода. Через зіткнення пішохід отримала тілесні ушкодження середньої тяжкості.
У липні 2026 року частина українських пенсіонерів зможе отримати додаткові виплати. Деякі надбавки Пенсійний фонд України (ПФУ) нарахує автоматично за даними реєстрів, тоді як для оформлення інших необхідно особисто звернутися із заявою та документами....
На пункті пропуску «Шегині – Медика» львівські митники викрили масштабну спробу незаконного ввезення в Україну дороговартісної електроніки. За попередньою оцінкою, вартість вилучених гаджетів становить близько 17 млн гривень, передають Патріоти України...