Щоб не потрапити в халепу, як у Греції: Українці можуть перевірити можливість в'їзду за кордон за кількома сервісами

Громадяни України, плануючи поїздку за кордон, можуть перевірити інформацію про можливість в'їзду за декількома онлайн-сервісами, передають Патріоти України.

Перший сервіс - Інтерактивна карта від МЗС України. У ній дані доволі точні, але не завжди повні. Часом стикалися з тим, що категорії громадян, які мають право на в'їзд, у ній не зазначені.

Також можна перевірити інформацію у системі Timatic. Її упорядником є Міжнародна асоціація повітряного транспорту, відома за своєю англійською назвою IATA. Це – корисний інструмент, але він стосується лише подорожей авіатранспортом, та й рекомендації Timatic іноді буває непросто прочитати.

Для поїздок до Європи можна використати також сервіс Reopen Europe від Єврокомісії. Після того, як оберете потрібну країну, треба обрати також позначку земної кулі, щоби перейти до режиму перетину кордонів для негромадян ЄС.

Наголошуємо, що необхідно перевіряти і переперевіряти право на в’їзд до іншої країни перед подорожжю і не варто покладатися чужий позитивний досвід.

Ще одна порада - намагайтеся летіти прямим рейсом до країни призначення, коли йдеться про подорож до ЄС. На жаль, транзит у Шенгенській зоні нині працює дуже погано. Навіть якщо ви маєте право полетіти, приміром, до Словенії, то це не означає, що вас пустять на стикувальний рейс у Німеччині чи Польщі. Повідомлень про відмови у в’їзді таких пасажирів не бракує.

Слід також пам'ятати, що усі винятки є індивідуальними. Наприклад, у ЄС дійсно рекомендували пускати студентів. Але чи всі держави на це погодилися? І які саме документи потрібні, щоби підтвердити цей статус? Те саме із винятком для родичів громадян ЄС, для тих, хто їде на лікування, тощо – на жаль, не існує універсального рецепта.

Варто ще раз повторити: якщо поїздка до ЄС не є для вас критично важливою, то краще перечекайте, щоби не стати героєм публікацій українських ЗМІ.

Субсидії 2025 під питанням: Кому не продовжать допомогу на наступний період

п’ятниця, 23 травень 2025, 9:28

Певним категоріям отримувачів житлових субсидій не продовжать допомогу на наступний період, тому їм потрібно звернутися за продовженням виплат. Про це нагадали в Пенсійному фонді, передають Патріоти України. З 1 травня органи Пенсійного фонду України в...

Штраф чи одразу тюрма? Що загрожує за відмову від повістки - детальне пояснення

п’ятниця, 23 травень 2025, 9:16

Відмова від отримання повістки під час воєнного стану в Україні — це серйозне порушення правил військового обліку, яке може мати негативні юридичні наслідки. Якщо військовозобов’язаний без поважних причин не бере повістку, на нього чекає адміністративн...