
В Україні вводять "білий список" для терміналів Starlink. Це необхідно для того, щоб обладнання стабільно працювало в українців, але було заблоковано для російських окупантів, передають Патріоти України з посиланням на пресслужбу Міністерства цифрової трансформації України.
Подати заявку можна офлайн через центри надання адміністративних послуг (ЦНАП).
Для компаній процедура повністю цифрова і проходить через портал "Дія".
У відомстві пояснили, що створення білого списку (whitelist) є питанням безпеки та контролю зв'язку під час війни.Послуга почне працювати з 3 лютого 2026 року.
Процедура верифікації стосується лише цивільних користувачів та бізнесу. Для Сил оборони діє окремий захищений алгоритм. При цьому в Міноборони уточнили, що військові, які мають Starlink, зможуть зареєструвати дані про термінал у додатку "Армія+".
Начальники зв'язку або уповноважені повинні внести дані до системи DELTA. Варто зауважити, що ті термінали, які не будуть зареєстровані, відключать.
На фронті в Україні загинув литовський доброволець, ексгравець ФК "Судува" Ігнас Кайлюс. Про повідомили у Фейсбуці Memorial - International Volunteers of Ukraine, передають Патріоти України з посиланням на LRT. . "Наш дорогий брат із Литви, який був в...
Крім гробниць ранньодинастичного періоду, на цій ділянці розташоване додинатисчне кладовище. У Єгипті археологи виявили гробниці, вік яких сягає 5 тисяч років, що може змінити уявлення про найраніші етапи розвитку архітектури пірамід. Така знахідка, пр...