Щоб не заподіяти собі шкоду: Науковці визначили, коли краще пити ранкову каву

Чашка випитої кави протягом години після сну може принести більше шкоди, ніж користі. Хто звик до такого ранкового ритуалу, варто переглянути свої уподобання в напоях, пише mirror.

"У багатьох із нас є власні ранкові процедури, чи то випита склянка води з лимоном, чи довга прогулянка. Одна річ, з якою багато людей, здається, погоджуються, що перша справю вранці має бути чашка кави", - каже нейробіолог Ліндсей Браунінг.

Експерт зі сну Рекс Ісап радить ніколи не пити каву протягом першої години після пробудження. На це є вагома причина. Не треба думати, що допомагаєте собі швидше прокинутися. Це може мати протилежний ефект.

"Протягом дня ваш мозок виробляє хімічну речовину під назвою аденозин. Ця речовина "сприяє сну". Коли довше не спите, він накопичується і допомагає вам відчувати сонливість. Але кофеїн блокує рецептори аденозину, що підтримує вашу пильність і сприяє неспанню. Якщо вам коли-небудь було важко спати після кави, це може бути причиною", - каже Рекс Ісап.

Коли справа доходить до ідеального часу для першої кави, ми можемо прагнути тягнутися до чайника, щойно прокидаємося. Проте в ідеалі - зачекайте годину, щоб справді отримати переваги. Коли ми прокидаємося, рівень кортизолу в нас досягає свого піку. Кортизол, який часто асоціюється зі стресом, підвищує вашу пильність.

Коли вживаєте кофеїн, треба думати про спокійний сон наступної ночі.

Якщо у вас проблеми зі сном, випивайте останню чашку кави о 14-й годині. Через п'ять-сім годин після чашки кави у вашому організмі все ще залишається половина кофеїну", - зазначила Ліндсей Браунінг.


В Україні проводять інвентаризацію пенсій: Ось кому виплати можуть скоротити

вівторок, 25 лютий 2025, 0:33

В Україні під час перевірок (інвентаризації) пенсійних справ можуть знизити розмір виплат. Наприклад, Пенсійний фонд може встановити, що частина зарплати або стажу для обчислення пенсії була врахована безпідставно. Про це пише видання "На пенсії", пер...

Рішення ВЛК про придатність: Українцям пояснили, чи можна анулювати і як

вівторок, 25 лютий 2025, 0:21

В Україні військовозобов’язані можуть оскаржити рішення військово-лікарської комісії про придатність до служби, якщо є невідповідність даних із попередніх медичних документів із актуальним обстеженням. Причинами для оскарження можуть бути формальні пом...