Щоб виросла нова забудова? У Києві руйнують історичну будівлю на Володимирській, в якій живуть люди (фото)

У квітні 2021 року планомірне і цинічне знищення культурної спадщини в столиці розгорнулося в нових масштабах. 11 квітня кияни разом з поліцією спостерігали незаконне руйнування будинку Уткіна, а вже сьогодні знищується унікальний будинок на Володимирській 93, передають Патріоти України.

Будівля знаходилася в чудовому стані, поки будівельна компанія не почала забивати палі впритул до фундаменту і стін будівлі. Будинок розташований на схилі, тому будівельні роботи привели до руйнування - зі стелі посипалася штукатурка, а по стінах пішли тріщини.

За словами мешканців, вони зверталися до всіх можливих інстанцій і правоохоронних органів, але там не помічають проблеми. Жити в будинку стало банально небезпечно, тому більшість мешканців були змушені з'їхати і продати свої квартири... забудовнику. Нові "власники", а за фактом представники забудовника, зняли в будинку батареї і вікна, щоб швидше "добити" будівлю. Мета досягнута, тепер будівля дійсно нагадує аварійне.

Завдяки "ремонту", над вікном будівлі обвалилася перемичка, а над іншими вікнами пішли тріщини. Їх обвалення - питання найближчого часу.

Всередині видовище ще більш гнітюче. Тріщини є на всіх поверхах, крізь деякі з них можна побачити вулицю.

На даний момент будівля мало вивчена, але це не привід руйнувати її або ставити під сумнів історичну цінність. Краєзнавець Антон Короб вважає, що за зовнішніми ознаками це прибутковий будинок (житловий будинок, побудований для здачі квартир в оренду) кінця 19 століття. За його словами, будинок не внесено до переліку об'єктів нерухомої культурної спадщини, але він перебуває у центральному історичному ареалі міста Києва і будь-які роботи тут мають погоджуватись з Міністерством культури та інформаційної політики. Унікальність будинку для історії Києва підтверджують і інтер'єри. На стелі в під'їзді збереглася рідкісна для столиці ліпнина з рослинами і комахами (серед яких привертають увагу величезні мухи), виконана в стилі модерн.

Апостроф дізнався, що ГО "Мапа реновації", що займається збереженням культурної спадщини, планує підготувати документи для подачі до Державного реєстру нерухомих пам'яток України. Таким чином, будівля зможе отримати статус пам'ятки історії та архітектури і додатковий захист від посягань. Третина будівлі все ще не належить забудовнику - частина мешканців продовжує відстоювати свої права, сподіваючись на допомогу влади та громадськості.

Джерело: Апостроф

"Відпали, дізнавшись про нові тарифи": У Києві сталася незвичайна НП з маршруткою (фото)

понеділок, 17 травень 2021, 0:32

У Києві на Троєщині у маршрутки повністю відпали двері. Відповідне фото опубліковано в Telegram-каналі "Київ без цензури", передають Патріоти України. Як видно на знімку, передні двері маршрутки відвалилися і впали на асфальт. "Звичайна подія з маршрут...

Ви будете шоковані: ТОП-10 фото з-під мікроскопа, які перевернуть ваше уявлення про звичні речі

понеділок, 17 травень 2021, 0:26

Кожен день людина дізнається щось нове. А іноді для цього навіть не потрібно їхати в інше місто або країну - можна лише взяти мікроскоп і по-іншому поглянути на звичні речі. Погляньте, як виглядають під мікроскопом кристали солі, джинси, зубна щітка та...