"Щуряче плем'я": Малозабезпечені китайці живуть у величезному підземному місті (фото)

У колишніх бункерах під Пекіном живе до 1 мільйона чоловік.

За часів холодної війни під Пекіном побудували величезний комплекс, покликаний служити бомбосховищем на випадок атаки. Його площа становить близько 85 квадратних кілометрів, і вже десятки років він є домівкою для тисяч малозабезпечених робочих, яких в Китаї називають Щурячим Плем'ям, передають Патріоти України з посиланням на іноземні ЗМІ.

За інформацією The Sun, більшість жителів колишніх бункерів є робочими-мігрантами, які сподіваються почати кар'єру в столиці КНР. Тунелі тісні і позбавлені сонячного світла, але орендна плата тут становить лише третину від наземної.

З міркувань безпеки влада Пекіна в 2010 році заборонили селитися в бункерах, але повноцінного виселення так і не відбулося. Хоча більшість мешканців намагаються скоріше заробити грошей і зняти кімнату на поверхні, деякі живуть тут десятки років.Будувати тунелі почали в 1969 році, коли радянсько-китайський розкол досяг піку, а на острові Даманський відбулися збройні зіткнення між СРСР і КНР. Тоді Мао Цзедун, тодішній голова Комуністичної партії Китаю, сказав громадянам "копати глибокі тунелі, ховати продукти і готуватися до війни". Протягом наступних десяти років близько 300 000 чоловік, в основному цивільні особи, побудували підземний комплекс, який включав 10 000 бункерів, а також склади, ресторани, театри і спортивні зали.За оцінками уряду, комплекс міг вмістити все населення Пекіну (близько 6 млн чоловік), але тунелі ніколи не використовувалися за прямим призначенням. Військового конфлікту не відбулося, і згодом Підземне місто переобладнали під дешеві готелі та склади.

Один з жителів комплексу розповів "Аль-Джазіра", що живе в квартирі площею 91 квадратний метр з дев'ятьма іншими людьми. "У мене все добре, тому що я боюся бути бідним. Це місце змушує мене працювати старанніше", - сказав він.Хоча майбутнє мешканців Підземного міста залишається невизначеним, деякі місцеві жителі об'єднуються з проектувальниками, щоб перетворити порожні тунелі в яскравий громадський простір. Не виключено, що одного разу це місце перетвориться на унікальну туристичну локацію.

По стопах Зеленського: Лідер гурту "ТіК" та автор хіта "Олені" заявив, що йде в політику

вівторок, 22 вересень 2020, 14:26

Український музикант, лідер гурту "ТіК" Віктор Бронюк за прикладом своїх зіркових колег теж йде в політику. Виконавець хіта "Олені" братиме участь в нинішніх місцевих виборах у Вінниці. Артист балотується до міської ради міста від "Партіі вінничан". Пр...

В Україні може з'явитися своя вакцина від COVID-19: У НАН назвали терміни й умови

вівторок, 22 вересень 2020, 14:15

В Україні два інститути виграли державні гранти на створення власної вакцини від коронавірусної хвороби СOVID-19. Перші її прототипи, як розповіли в Національній академії наук, можуть з'явитися через два-чотири місяці. Багато чого буде залежати від фін...