Шок змінює обурення: Кияни почали отримувати платіжки за новими тарифами

З 1 січня 2021-го вже діють нові ціни для 23 підприємств, які займаються постачанням тепла населенню.

Українці отримують оновлені платіжки за комуналку, розмір яких до двох разів вище, ніж минулого місяця. Через похолодання, подорожчання газу й перерахунку тарифів на тепло платити доведеться більше. Але і це не кінець: у січні сумма зросте через перерахунок абонплати, вартості газу та опалення. Про те, скільки платять українці за комуналку – читайте в матеріалі, який Патріоти України пропонують вашій увазі.

Хто і скільки заплатить

У Житомирі за двокімнатну квартиру в 50 квадратів у січні доведеться заплатити 5,4 тис. грн, розповідає місцевий житель Валентин. Водночас ще минулого місяця комунальні послуги обходилися всього лише в 2,5 тис. грн. Тільки за опалення прийшла платіжка на 3,1 тис. грн.

Комуналка в київській "одиничці" площею 37 квадратів обійдеться в 3,2 тис. грн, розповідає місцевий житель Олександр. "Минулого місяця платив 1,9 тис. грн. Зараз уже 3,2 тис. Так багато ще ніколи не платив", – каже чоловік.

У Чернігові за таку ж "одиничку" прийшла платіжка на 2,4 тис. грн. Хоча ще минулого місяця, розповідає місцева жителька Ганна, потрібно було платити всього 1,7 тис. грн.

Як змінилися тарифи

Так, з 1 січня 2021-го вже діють нові ціни для 23 підприємств, які займаються постачанням тепла населенню. Наприклад, "Євро-реконструкції" (опалення в Києві) збільшили тариф на 49,7%. Тепер же вони опублікували на своєму сайті пропозицію підвищити кінцеву вартість Гкал тепла з 1341,53 до 1457,10 грн. Наступний крок – пропозицію найближчим часом має затвердити регулятор (процедура триває близько місяця).Наприклад, якщо на опалення квартири ви використовуєте 1,5 Гкал тепла, зараз потрібно платити 2012 грн, а за новими ще незатвердженими цінами доведеться віддати вже 2185 грн.

Постачальник тепла "Тепловик" (працює в Старокостянтинові Хмельницької області) опублікував пропозицію підвищити ціни з 1747,09 до 2444,40 грн за Гкал. У разі використання 1,5 Гкал зараз потрібно віддавати 2620 грн, а за новою незатвердженою ціною – 3666 грн. Тобто платіжка збільшиться відразу на 1 тис. грн.

"Черкаситеплокомуненерго" пропонує підвищити ціни з 1255,02 до 1664,13 грн за Гкал. Унаслідок у разі використання 1,5 Гкал платіжка збільшиться з 1882,5 до 2496, грн на місяць.

Дізнатися, чи збирається ваш постачальник підвищити ціни, можна на його офіційному сайті в розділі "обговорення". Як пояснюють компанії, через зниження обсягів споживання, зростання заробітних плат, подорожчання ремонтних робіт, інфляції уникнути зростання цін не вдасться.

Джерело: Обозреватель

НБУ вводить жорсткі правила поповнення банківських карт: Що варто знати

четвер, 25 червень 2026, 16:10

Посилення правил фінансового моніторингу, що відбулося в лютому, призвело до того, що банки почали частіше перевіряти українців і блокувати їхні рахунки. При цьому з 26 червня 2026 року в Україні набудуть чинності нові правила користування платіжними т...

Мобілізація з 1 липня: Ось що зміниться для чоловіків у розшуку ТЦК

четвер, 25 червень 2026, 15:56

В Україні триває мобілізаційна кампанія, і в межах можливих змін розглядається ідея скорочення кількості чоловіків, які перебувають у розшуку територіальних центрів комплектування (ТЦК). Про це ТСН.ua повідомили кілька народних депутатів, знайомих із о...