Шокуюча правда: Літаки Boeing можуть розбитися через використання телефонів на борту

Літаки Boeing 737 і 777 були оснащені дисплеями в кабінах пілотів, чутливими до перешкод від Wi-Fi і мобільних телефонів.

В експлуатації залишається ще 70 літаків, екрани яких можуть вимкнутися через перешкоди. Фото: ЕРА.

Американські урядовці у 2014 році з'ясували, що мобільні телефони пасажирів та інші типи радіосигналів можуть спричинити збій у деяких моделей літаків Boeing 737 і 777. Про це повідомив 18 липня Bloomberg, передають Патріоти України.

За даними Федерального авіаційного управління (ФАУ) США, понад 1300 літаків, зареєстрованих у США, було оснащено дисплеями в кабінах пілотів, чутливими до перешкод від Wi-Fi, мобільних телефонів і зовнішніх сигналів метеорологічних радарів.

Через перешкоди на екранах можуть зникнути критичні дані про польот, включно з повітряною швидкістю, висотою і навігацією. Це може призвести до втрати керування літаком на критичній висоті, йдеться в бюлетені безпеки ФАУ. Екрани виробництва компанії Honeywell International Inc почали замінювати, проте в експлуатації залишається ще 70 або менше літаків, які мають екрани старої моделі.

Представниця Honeywell заявила, що не було повідомлень про глушіння дисплеїв під час польоту через перешкоди, однак у ФАУ дійшли висновку, що такі ризики існують. Boeing Co. виявила перешкоди під час лабораторних випробувань у 2012 році, однак не зафіксувала таких проблем на інших літаках. Honeywell знає тільки про один випадок, коли всі шість дисплеїв у кабіні Boeing 737 згасли, повідомила прессекретар компанії Ніна Краусс. Вона підкреслила, що причиною збою була проблема з програмним забезпеченням, не пов'язана з Wi-Fi або мобільними телефонами.

На нових Boeing Max кабіну оснастили дисплеями компанії Rockwell Collins. За словами професора Тіма Вілсона, завідувача кафедри електротехніки, обчислювальної техніки, програмного забезпечення та системотехніки в Університеті аеронавтики, численні мобільні телефони, залишені під час польоту літака, можуть стати справжньою проблемою. За його словами, що більше телефонів випромінює радіосигнали, то більша ймовірність перешкод у системі польоту літака. У 2018 році Конгрес США заборонив використання мобільних телефонів для дзвінків під час польотів.

Може загинути багато людей: Кримському мосту напророкували сумну долю

понеділок, 14 жовтень 2019, 7:24

Російська окупаційна влада відмовляється пускати потяги по Кримському мосту, незважаючи на обіцянки, так як це може зруйнувати нестійку конструкцію. При цьому рано чи пізно моста не стане. Про це "Радіо Свобода" заявив російський незалежний експерт, ка...

День захисника України: Чим 14 жовтня принципово відрізняється від 23 лютого

понеділок, 14 жовтень 2019, 7:11

У понеділок, 14 жовтня, по всій Україні відзначається нове державне свято - День захисника України, покликане замінити колишній День захисника Вітчизни, який відзначався 23-го лютого, передають Патріоти України. Чому вибір припав саме на цю дату і чим ...