Попри всі розповіді Кремля про те, як "санкції ні на що не впливають", ситуація у багатьох галузях є настільки поганою, що незабаром Росія повноцінно повернеться до Середньовіччя. Звісно, на здатність путінської орди воювати це навряд якось вплине, однак наслідки злочинної агресії відчує насправді кожен, передають Патріоти України.
Після зупинки виробництва автомобілів, часткового припинення транзиту газу до Європи, появи проблем із завезенням комплектуючих для різноманітної техніки, у Росії зрозуміли, що ситуація є набагато гіршою, аніж вони могли уявити. Розв'язана рашистами війна, введені ними ж контрсанкції та тотальна залежність майже будь-якого виробництва від імпортних товарів, призвели до вкрай серйозної ситуації у медицині.
Згідно з листом, який надіслала очільниця федеральної служби з нагляду у сфері охорони здоров'я Алла Самойлова очільнику російського МОЗ Михайлу Мурашку, незабаром у лікарнях та аптеках можуть повністю зникнути шприци та катетери.
Російські чиновники вже без сорому рекомендують власному МОЗу обмежити продаж шприців, катетерів та крапельниць в аптеках до 1 одиниці товару на людину на добу, а лікарням радять стерилізувати голки та шприци для повторного використання.
Фактично подібна ситуація значить, що вже у червні Росія зіштовхнеться з неймовірною кризою через нестачу найпростішого для надання медичної допомоги. Хворі на діабет не зможуть робити ін'єкції, адже єдина голка, яку теоретично можна буде знайти – товста, травматична, та, скоріш за все, вже використана. Цінники на інсулінові шприци зростатимуть до небес, доки цей товар взагалі не зникне з аптечних мереж.
У соцмережах деякі ознайомлені з проблемою люди радять росіянам скуповувати всі шприци, які тільки можливо. Адже виробництво шприців зупиниться щонайменше на пів року, а всі резерви закінчаться вже дуже-дуже скоро. Так само йдуть справи з іншими медичними виробами, якими також вартує запастися на чималий термін. Аж доки у Росії не зможуть виробляти щось власне.
За даними багатьох експертів, Росія роками імпортувала всі комплектуючі для двох- та трикомпонентних шприців з України, Азербайджану, Китаю та Японії. Останні дві країни були постачальниками голок. Зокрема – тих, якими користуються інсулінозалежні.
На 100% Росія залежна від постачання катетерів та ін'єкційних вузлів з безфталатного латексу. Оскільки будь-який латекс, з якого росіяни можуть виготовляти медичні розхідники, може виявитися смертельним для пацієнтів під час довгострокових процедур типу крапельниць. Особливу небезпеку потенційні російські вітчизняні вироби можуть становити для алергіків.
Крім того, для використання крапельниць росіянам потрібна особлива сито-тканина, яку закуповували в Італії та Франції. Відшукати заміну цій сировині росіяни начебто можуть, але якість виробів, за словами фахівців, буде під величезним сумнівом. Оскільки виробництво сучасних та дійсно безпечних крапельниць на всіх заводах Росії та Білорусі станом на зараз неможливе через застаріле обладнання. Придбати устаткування для заводів росіяни можуть у Туреччині та Китаї, але наразі жодна з цих країн не погодилася постачати їм подібну продукцію.
Фактично росіяни виявилися не здатними замінити власною продукцією взагалі нічого, що вимагає хоча б якихось технологій. Всі медичні вироби з поліпропілену, поліетиленів низького та високого тиску, будь-які складні компоненти медичних розхідників у Росії виробляти фактично не можуть. Принаймні з урахуванням всіх вимог безпеки. Оскільки навіть провести дослідження виробів у разі, якщо країна-бензоколонка почне виробляти власну продукцію з власної сировини, буде неможливо. Адже всі випробування на крові, аби довести нетоксичність та непірогенність виробів, можливі виключно з використанням імпортних реактивів та лакмусів. Тому якщо через пару місяців у Росії з'являться, скажімо, власні катетери з підписом "made in Russia", ніякої гарантії про те, що подібні вироби не викличуть згортання крові чи якусь алергічну реакцію, ніхто не надасть.
Деякі фахівці зазначають, що наразі на російських фармакологічних заводах та фабриках тестують стерилізацію шприців та голок, які вже були у використанні. Науковці розглядали два варіанти проведення цього заходу: за допомогою газу та радіації. Втім, газова стерилізація є вкрай небезпечною, адже у випадку несправності обладнання все виробництво може бути знищене. Через це представники науково-дослідних інститутів зосередилися на спробах очищення за допомогою спеціальних гамма-гармат.
Наскільки ефективною буде подібна технологія, здогадатися не важко, адже жодна країна світу подібні технології для обробки шприців ніколи навіть не розглядала. Втім, цілком ймовірно, що незабаром, аби не лякати росіян, під виглядом нових шприців їм продаватимуть використані та "очищені". Із непомітними залишками крові та радіаційним фоном.
На війні проти російських бойовиків загинув грузинський доброволець - 24-річний Леван Лохішвілі. Про це повідомляє Ехо Кавказа, передають Патріоти України. Зазначається, що захисник загинув 19 листопада у Херсонській області внаслідок вибуху саморобног...
В Україні протягом дії воєнного стану пенсіонери-чорнобильці щомісячно будуть отримувати доплату до пенсії у розмірі 2361 грн. Про це йдеться у проєкті закону № 12000, передають Патріоти України. Зазначається, що відповідно до нового законопроєкту про ...