Спецслужби деяких країн могли роками стежити за журналістами, активістами й політиками завдяки програмі Pegasus. Цю троянську утиліту розробила ізраїльська фірма NSO Group. Про ймовірне шпигування свідчать результати журналістського розслідування "Проєкт Pegasus". Його опублікували 18 липня низка німецьких ЗМІ, передають Патріоти України.
Журналісти 16 німецьких редакцій (як-от NDR, WDR, Süddeutsche Zeitung, Die Zeit) спільно з правозахисними організаціями (Amnesty International, Forbidden Stories) отримали доступ до списку з 50 тисяч телефонних номерів.
Ідентифікувати власників номерів усіх не вдалося, але приблизно тисячу людей таки встановили. Серед них:
Географія розташування людей, за якими стежили, – величезна: США, Франція, Індія, Марокко, Мексика, Угорщина, Азербайджан та інші країни.
Незалежні фахівці з царини ІТ виявили у наданих їм телефонах сліди програмного забезпечення Pegasus. Компанія NSO Group, яка є його розробником, заявила таке:
Днями Кабінет міністрів ухвалив постанову про включення до трудового стажу часу, протягом якого українці працювали за кордоном. Це має збільшити розмір пенсій, які поки що в Україні невеликі, але є й інші способи їхнього підвищення, передають Патріоти ...
Посилення правил карткових переказів з 1 червня спрямоване на протидію шахраям, а тому навряд чи позначиться на розвитку банківських сервісів. Ба більше, воно, ймовірно, зачепить обмежену кількість українців – адже, наприклад, нині на проблеми через ка...