Спецслужби деяких країн могли роками стежити за журналістами, активістами й політиками завдяки програмі Pegasus. Цю троянську утиліту розробила ізраїльська фірма NSO Group. Про ймовірне шпигування свідчать результати журналістського розслідування "Проєкт Pegasus". Його опублікували 18 липня низка німецьких ЗМІ, передають Патріоти України.
Журналісти 16 німецьких редакцій (як-от NDR, WDR, Süddeutsche Zeitung, Die Zeit) спільно з правозахисними організаціями (Amnesty International, Forbidden Stories) отримали доступ до списку з 50 тисяч телефонних номерів.
Ідентифікувати власників номерів усіх не вдалося, але приблизно тисячу людей таки встановили. Серед них:
Географія розташування людей, за якими стежили, – величезна: США, Франція, Індія, Марокко, Мексика, Угорщина, Азербайджан та інші країни.
Незалежні фахівці з царини ІТ виявили у наданих їм телефонах сліди програмного забезпечення Pegasus. Компанія NSO Group, яка є його розробником, заявила таке:
У Полтавській області чоловік відмовився від мобілізації, пояснюючи це тим, що має невелику вагу. Також він нарікав на "плутанину в датах", але суд покарав військовозобов'язаного громадянина за порушення законодавства. Про це йдеться у вироку, опубліко...
Мережею поширилося відео, де працівниця Приватбанку відмовляється обслуговувати російськомовного клієнта. Жінка навідріз заявила, що не розуміє російської мови. Зокрема користувачка соцмережі Facebook Олена Гуменюк зауважила, що згідно з українським за...