Відмова від отримання повістки під час воєнного стану в Україні — це серйозне порушення правил військового обліку, яке може мати негативні юридичні наслідки. Якщо військовозобов’язаний без поважних причин не бере повістку, на нього чекає адміністративне покарання у вигляді штрафу. Про це розповіли юристи адвокатського об'єднання "Бачинський та партнери". Вони наголошують, основним і найпоширенішим покаранням за ігнорування повістки є адміністративний штраф. Його розмір може коливатися в межах від 17 до 25,5 тис. грн, передають Патріоти України.
Окремо варто підкреслити, що ситуація ускладнюється, якщо відмова стосується не просто вручення повістки, а фактичного ухилення від виконання службових обов’язків, наприклад, від проходження військово-лікарської комісії (ВЛК) або від призову на службу під час мобілізації. У таких випадках уже йдеться про кримінальне правопорушення — ухилення від призову. Воно передбачає набагато суворіші наслідки, включно з кримінальною відповідальністю, що може закінчитися судовим розглядом, штрафами, а в окремих випадках — навіть позбавленням волі.
Важливо розуміти різницю між адміністративною і кримінальною відповідальністю, щоб не порушувати закон необачно. Відмова від отримання повістки — це адміністративне правопорушення, що карається штрафом. А от відмова від проходження медкомісії чи бойового виклику — вже злочин, який суворо карається державою.
Для уникнення неприємностей експерти радять не ігнорувати отримання повісток, уважно перевіряти їх достовірність і, у разі виявлення помилок чи порушень з боку військових, вимагати оформлення відповідних актів. Якщо ж у вас є підстави для відмови (наприклад, виключення з військового обліку), про це потрібно офіційно повідомити відповідних осіб, щоб уникнути помилкових штрафів чи звинувачень.
Олена Муха, яка вже п’ять років викладає математику у польській школі записала відео у ТікТок, у якому назвала п'ять речей, які найбільше її здивували у польській школі. Більшість дітей використовують ручки з витирачками. Вони не бояться помилок. Напи...
Мінімальна зарплата в Україні наступного року може зрости до 8688 грн, а прожитковий мінімум – до 3171 грн. Забезпечити фінансування планів уряду можна завдяки детінізації економіки та оптимізації недієвих державних програм. Про це заявив голова Коміте...