Працівники ТЦК та СП можуть вручити повістку, якщо військовозобов’язаний порушив правила військового обліку. За відмову від повістки загрожує штраф у розмірі 17-25,5 тис. грн або ув’язнення на термін 3-5 років. Про це повідомляється на порталі адвокатського об'єднання "Бачинський та партнери", передають Патріоти України.
Військовозобов'язані, які отримують повістки від працівників ТЦК та СП, мають законні підстави для відмови від приймання цих документів. Однак слід пам'ятати, що відмова від певних типів повісток може призвести до ув'язнення строком до п'яти років.
Адвокати назвали, які повістки від ТЦК може отримати військовозобов’язаний:
Повістки мають право вручати військкомати, якщо військовозобов’язаний не оновив свої облікові дані, давно проходив військово-лікарську комісію, і в якого не все гаразд із військовими документами. Якщо усього цього немає, особа має пояснити представникам ТЦК, що вона виконала всі вимоги закону про військовий облік та мобілізацію, показавши, наприклад, дані із застосунку "Резерв+" зі штрих-кодом.
Процедура відмови від отримання повістки має такий вигляд:
Адвокати назвали законні причини, через які можна відмовитись від отримання повістки:
Відмовитися від отримання повістки без жодних негативних наслідків можуть громадяни, які виключені з військового обліку. Якщо ж військовозобов’язаний не був виключений з обліку і відмовився від повістки, то в ТЦК розпочинають процедуру притягнення до відповідальності.
Вид відповідальності залежить від типу повістки, яку мав отримати військовозобов’язаний. Це можу бути адміністративна або кримінальна відповідальність:
Нагадаємо, за оновленими нормами законодавства, повістки можуть вручати не лише особисто, але й поштою – за допомогою рекомендованих листів з описом вмісту.
Українці, які отримують субсидію на оплату послуг ЖКГ, також можуть оформити допомогу на придбання твердого палива, зокрема, дров. Однак лише за певних умов – наприклад, якщо для обігріву житла використовується саме таке паливо. Тобто, за відсутності ц...
Балаклійський районний суд Харківської області зобов'язав місцеву жительку заплатити "Харківгазу" 115,8 тис. грн через пошкоджену пломбу на лічильнику. Жінка отримала будинок у спадок, а під час перевірки представники оператора виявили порушення. Про ц...