В Україні поки що не запровадили механізм сплати штрафів за порушення військового обліку онлайн через Дію. Така можливість може з'явитися лише після запровадження окремого регулювання на рівні Кабінету міністрів, а цього поки що не сталося, передають Патріоти України.
Про це повідомили OBOZ.UA в пресслужбі Міністерства цифрової трансформації. Справа в тому, що раніше юрексперти sud.ua звертали увагу, що до постанови Кабміну від 13 червня №693 нібито внесено відповідні зміни.
"Наразі в прийнятій Кабміном постанові № 693 не йдеться про те, що штрафи за порушення військового обліку надходитимуть до застосунку Дія... Для цього (можливості оплачувати штрафи в Дії. – Ред.) має бути окреме регулювання, а його немає", – заявили в Мінцифри.
Аналітики в свою чергу зазначали, що зміни дозволять інтегрувати в систему держпослуг банківські системи для сплати штрафів за адміністративні правопорушення, включаючи порушення військового обліку. Якщо це станеться, процес сплати штрафів спроститься, адже відпаде потреба відвідувати суди та банки.
Повідомлялося, що Дія інтегрує інформаційні системи та програмне забезпечення державних банків та банків, у статутному капіталі яких не менше 75% належить державі для сплати штрафів та інших платежів. Серед адміністративних правопорушень, за які можна буде сплатити штраф, є дрібне хуліганство, порушення громадського спокою, правил дорожнього руху та багато інших.
Окрім сплати штрафів Дія тепер інтегрується з електронною системою охорони здоров'я. Це дозволить вносити до центральної бази даних медичну інформацію про користувача, переглядати її та обмінюватися нею відповідно до законодавства.
Раніше Кабмін після ухвалення законопроєкту про заочні штрафи № 10379,спростив процедуру притягнення до адміністративної відповідальності порушення військового обліку. Це дозволяє запровадити заочні штрафи, відкриття виконавчих проваджень та блокування рахунків порушників.
"Зміни значно спростять процедуру притягнення до відповідальності за адміністративні правопорушення, що дозволить оперативніше реагувати на порушення", – зазначив член Комітету ВР з питань правоохоронної діяльності Андрій Осадчук.
Штрафи за неявку до ТЦК під час мобілізації: які суми
В Україні відбулося підвищення штрафів за порушення призовниками, військовозобов'язаними, резервістами правил військового обліку (зокрема за те, що не став вчасно на облік). Це передбачено законопроєктом № 10379 вже набрав чинності.
Розміри штрафів під час воєнного стану вищі, ніж у мирний час. Так, штраф за порушення правил військового обліку (ст. 210 КУпАП) встановлено на таких рівнях:
Штраф за порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію (ст. 210-1 КУпАП) також змінився. Для громадян:
Для юридичних осіб та посадових осіб органів влади, підприємств, установ, організацій штрафи будуть вищими. Так:
Крім того, територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦК) тепер можуть виписувати штрафи за порушення законодавства про військовий обов'язок, оборону та мобілізацію без складання протоколу – виносити постанову про це. Оскаржити штраф можна буде вже у судовому порядку.
Якщо і переїздити кудись жити, так це до країни, з високим індексом щастя. Одним з найвищих таких показників у світі може похвалитись Швейцарія, і зараз країна пропонує вигідні умови переміщення, передають Патріоти України. Як пише видання Express, шве...
В Україні суттєво здешевшала морква. Насьогодні виробники відвантажують її по 15-23 грн/кг, що в середньому на 21% дешевше, ніж тижнем раніше. Основна причина – сезонне збільшення пропозиції на тлі досить стриманого попиту. Відповідно, незабаром ціни н...