Дослідники з Університету штучного інтелекту Мохаммеда бін Заїда в Абу-Дабі кажуть, що вони розробили технологію, яка може імітувати чийсь почерк на основі лише кількох абзаців письмового матеріалу. Для цього дослідники використали трансформаторну модель — тип нейронної мережі, розроблений для вивчення контексту та значення послідовних даних.
Команда MBZUAI, яка називає себе першим у світі університетом штучного інтелекту, отримала патент від Бюро патентів і торгових марок США на систему штучного інтелекту. Дослідники ще не впровадили функцію імітування почерку, але вона є кроком вперед у сфері, яка роками привертала увагу науковців. Існували програми й навіть роботи, які могли генерувати почерк, але нещодавні досягнення в галузі штучного інтелекту значно прискорили методи розпізнавання символів. Однак, як і у випадку з іншими інструментами штучного інтелекту, неясно, чи переважить тут користь шкоду.
Технологія може допомогти пораненим писати, не беручи до рук ручку, але вона також ризикує відкрити двері для масових підробок і зловживань. Двоє з дослідників заявили в інтерв'ю, що цей інструмент потрібно буде впроваджувати продумано.
«Нам доведеться підвищувати обізнаність громадськості та розробляти інструменти для боротьби з підробками, — сказав Хішам Чолаккал, доцент кафедри комп'ютерного зору в MBZUAI. — Це як розробка антивірусу для вірусу».
Попри занепокоєння, винахідники заявили, що планують застосувати свої дослідження в реальному світі протягом декількох місяців — і вони шукають комерційних партнерів.
Однак роботи попереду ще багато. Модель-трансформер дослідників, навчена на загальнодоступних рукописних текстах, може вчитися і писати англійською та, з певним успіхом, французькою мовами. Але команда каже, що вони все ще намагаються розшифрувати рукописний текст арабською мовою
У Черкасах тренерка дитячого танцювального гуртка, який діяв на базі школи № 20, зібрала кошти на поїздку дітей до Грузії, однак, за словами батьків, програла їх у казино. Про інцидент повідомили батьки вихованців гуртка до місцевого видання 18000. Под...
В водоймах України майже немає гігантських сомів, вага яких перевищувала б 100 кілограмів, бо їх виловлюють у дрібнішій вазі. Про це розповіла іхтіолог Інституту зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАН України Юлія Куцоконь, передають Патріоти України. Вона...