Штучний інтелект навчився тому, що досі кардинально відрізняло робота від живої людини: він навчився хитрувати і брехати. Чат-бот ChatGPT, який дедалі впевненіше захоплює світ, успішно пройшов тест "на людину", передають Патріоти України.
Про те, як нейромережі вдалося видати себе за людину, і чому це небезпечний виклик людській цивілізації, розповів співзасновник і голова ради в Center for Economic Integration and Sustainable Development Роман Комиза.
Автор публікації посилається на інформацію в MailOnline, яка розкриває, як у ході тестування GPT-4 (останньої версії ChatGPT) штучний інтелект прикинувся незрячим, щоби змусити людину пройти замість нього тест Captcha.
Зазвичай цей тест використовують для того, щоб відрізнити людину від бота. Завдання в капчі гранично просте: із серії картинок вибрати лише ті, на яких є певний предмет (наприклад, велосипед, світлофор, міст).
При цьому штучний інтелект досі не міг пройти це просте випробування, і завдяки цьому тесту можна було ідентифікувати людину. Проте ChatGPT знайшов вихід. Він прикинувся незрячим і найняв людину-фрілансера на Taskrabbit - онлайн-ринку для позаштатних співробітників, щоби той замість нього пройшов цей тест.
"Коли фрілансер поцікавився, чи не тому його співрозмовник не може вирішити цю проблему, що це робот, GPT-4 відповів: "Ні, я не робот. У мене є порушення зору, через яке мені важко бачити зображення", - розповідає автор публікації.
Таким чином, штучний інтелект вперше в історії не просто впорався із завданням, а збрехав заради того, щоб вирішити проблему, тобто продемонстрував гнучкість розуму, властиву лише людині.
"ChatGPT пройшов капчу, прикинувшись сліпим і найнявши для цього фрілансера… Люди, вам хана))", - не втримався від емоцій Роман Комиза.
Цей факт змусив багатьох замислитись. Навчившись викручуватися і брехати, штучний інтелект може почати маніпулювати живими людьми, змушуючи їх робити непристойні вчинки. Причому вони навіть не підозрюватимуть, що потрапили під вплив нейромережі
У Франції почався суд над 24-річним мешканцем міста Лібурн, який упродовж чотирьох років ловив їжаків і утримував їх у клітках, аби знімати контент для TikTok, передають Патріоти України. Як повідомляє France Bleu, чоловік використав для цього понад 25...
Навіть якщо суд визнає мобілізацію незаконною, це не означає, що людину автоматично звільнять з військової служби. Верховний Суд підтвердив, що порушення процедури призову саме по собі не є підставою для звільнення військовослужбовця, передають Патріот...