Штучний інтелект з'ясував, що насправді спричинило вимирання мамонтів. Триває підготовка до повернення до життя вимерлого гіганта

Науковці заявили про те, що ранні люди могли відіграти ключову роль у вимиранні легендарних вовняних мамонтів та інших видів тварин, передають Патріоти України.

Таких висновків вони дійшли, проаналізувавши екологічні зміни за допомогою штучного інтелекту.

Поява ранніх, примітивних людей близько 1,8 мільйона років тому викликала п’ятикратне збільшення темпів вимирання хоботних – таксономічного загону афротерійних ссавців, що включає тільки одне сімейство, що нині живе, – сучасних слонів, і кілька вимерлих видів, включаючи мамонтів, повідомляє zn.ua.

Коли близько 129 тисяч років тому на планеті з’явилися Homo sapiens або сучасні люди, темпи вимирання хоботних збільшилися в 17 разів. За словами дослідників, на це вказали літописи скам’янілостей, які вони вивчили.

Як розповів один із авторів дослідження Торстен Хауффе, еколог із Фрібурського університету та Швейцарського інституту біоінформатики, з моменту появи ранніх та сучасних людей вимерло 27 видів хоботних.

За словами вчених, їхня модель досліджувала взаємодії людини з тваринами. І людська діяльність “дуже сильно” впливає на вимирання хоботних.

Як заявив ще один автор дослідження, Хуан Канталап’єдра, еволюційний палеобіолог з Національного музею природничих наук у Мадриді, однією з основних причин скорочення чисельності тварин стало полювання на них. Наприклад, відомо, що неандертальці харчувалися м’ясом мамонтів та використовували їхні кістки. Полювали вони і на інші групи ссавців, наприклад, м’ясоїдних.

«І це види, які зазвичай не мають хижаків, тому що вони і є хижаки», — заявив Даніеле Сільвестро, біолог із Фрибурського університету та співавтор дослідження.

За словами вчених, зниження популяції тварин також збігалося з потеплінням після останнього льодовикового періоду. Але вплив цього підвищення температури був незначним у порівнянні з іншими факторами.

Люди йдуть: У Міноборони розповіли, які спеціальності є найзатребуванішими у центрах рекрутингу української армії

п’ятниця, 4 квітень 2025, 12:18

Міністерство оборони України проаналізувало військові спеціальності, які обрали добровольці, що звернулися до центрів рекрутингу української армії. Найбільш затребуваними виявилися ті, що пов’язані з БПЛА, також є попит на водіїв та стрілецькі спеціаль...

Війна - не завада? У Раді пояснили, чому російську мову не заборонили у школах

п’ятниця, 4 квітень 2025, 10:50

Пряма законодавча заборона російської мови у школах може сприйнятися Європейським Союзом як дискримінаційна норма, що зашкодить євроінтеграційному процесу України. Про це в інтерв’ю Українським Новинам сказав голова комітету Верховної Ради з питань осв...