Швидко засихає, якщо посвітити смартфоном: Вчені створили ефективний засіб проти кровотечі із... отрути змій

Дослідники з університетів Західного Онтаріо, Манітоби у Канаді та Шаньтоу у Китаї використали фермент згортання крові з отрути змій для розробки хірургічного клею, стійкого до крові, який ущільнюється під впливом яскравого світла. Про це повідомляє New Atlas, передають Патріоти України.

Зазначається, що активним інгредієнтом в отруті змії є батроксобін (також відомий як рептілаза) — фермент згортання крові з отрути списоголових змій. Учені давно використовують його для лікування кровотечі під час операцій, і кілька років тому його змішували з гідрогелем з нановолокна, щоб зробити ін'єкційну "пов'язку". Для нового дослідження вчені додали батроксобін у модифікований желатин, щоб зробити своєрідний хірургічний клей. Ідея полягає в тому, що його можна було б упакувати в невелику тубу для аптечок для екстреного використання.

"Після травмувань та екстрених кровотеч цей суперклей можна нанести, просто стискаючи трубку і розмістивши над нею світло протягом декількох секунд, — пояснив Кібрет Мекуанінт, провідний автор дослідження. — Навіть ліхтарик смартфона впорається з цією справою".
Команда випробувала суміш на щурах з глибокими порізами шкіри, розривом аорти та пошкодженнями печінки, і їм вдалося закрити рани протягом 45 секунд, зменшивши втрату крові приблизно на 78 відсотків. Міцність скріплення в 10 разів більша ніж фібринового клею, що у широкому вжитку в медицині. Дослідники кажуть, що винахід можна застосувати під час хірургічного втручання замість накладання швів, або упакувати у невелику трубочку для аптечок, що використовуються медиками швидкої допомоги та солдатами.

"Може, тому, що я розмовляю російською?": Плавчиня Яна Клочкова образилася на Україну

вівторок, 21 вересень 2021, 12:30

За словами Клочкової, таке ставлення української влади змусило її плакати. «Виявляється, спортсмени не потрібні нашій країні», – робить висновок чемпіонка. . Вона переказує питання, якими її начебто засипали шанувальники у мережі: «Чому вас не запросил...

Доводиться брати кредити на комуналку: Киянам нарахували по 15-40 тис. грн за опалення

вівторок, 21 вересень 2021, 11:59

Незаплановані витрати. Киянам у платіжках уже поприходили чималі рахунки за опалення. Суми - від кількох тисяч гривень до кількох десятків тисяч. Мешканка столиці, якій у платіжці за серпень зненацька нарахували за опалення майже 40 тисяч, навіть взяла...