СІЗО для неповнолітніх: Як "сидить" Коля Харківський (фото)

Слідчий ізолятор, у якому утримують 16-річного Миколу Харківського, обвинуваченого у скоєнні смертельної ДТП в Харкові, передбачає корпус для неповнолітніх та надає ув'язненим дотримання всіх законних прав. Підозрювані у тяжких злочинах підлітки навчаються в тюремній школі, відвідують перукарню, бібліотеку та спортзал. Про це повідомили журналісти "Телеграфа", завітавши до СІЗО в Харкові, передають Патріоти України.

Екскурсію співробітникам преси провів заступник начальника установи Дмитро Холод, він розповів, що за останні 20 років будівля перебуває в найкращому своєму стані.

"У середньому за рік через наше СІЗО проходить близько 55 тисяч людей. Рух тут колосальний, був не раз, коли камери були переповнені. Проте зі зміною законодавства ситуація помітно покращала: тепер замість 40-50 осіб в одній камері разом утримувати можна не більш ніж 18. Але у нас камери взагалі маломірні, тобто вміщують до восьми людей", – зазначив співробітник тюремної установи.

Також Харківське СІЗО містить і платні, так звані VIP-камери, з додатковим комфортом та розраховані максимум на двох осіб. Тут у підлітка є плазмовий телевізор, чиста вода, маленька кухня з мікрохвильовою піччю.

Куди гірші умови у дворику для прогулянок, що нагадує коробку з цементу та ґрат над головою. Питання розширення простору та створення більш захопливих прогулянок, ніж просто споглядання неба у клітинку, стоїть у начальства СІЗО як одне з найважливіших.

Натомість підлітки мають можливість фізичного розвитку у спеціально обладнаному спортзалі. Звичайно, тут не така різноманітність, як у платних боді-білдинг-клубах, але, безсумнівно, врятує не до кінця сформований скелет від раннього сколіозу або інших проблем, спричинених малою рухливістю.

Відмінна риса Харківського СІЗО – це великий вибір у бібліотеці та комфортний ремонт у читальному залі. Діти нарівні зі своїми вільними однолітками можуть знайомитися з класиками та сучасною літературою, черпаючи собі приклади гідної поведінки у героїв.

Щодо харчування та гігієни як основних потреб, то з цим у Харківському СІЗО, за враженням журналістів, не гірше, ніж на волі. Зокрема, в меню регулярно наявні м'ясо, і це не завжди свинина і курка, а нерідко і яловича вирізка. Кухарі готують для ув'язнених супи, картопляні пюре, гречану кашу та влаштовують справжні рибні дні.

Діти відвідують перукарню, в камерах облаштований душ, на території працює перукар. Прати особисті речі ув'язнені можуть у пральних машинах.

Якщо завтра війна: ТОП-5 месенджерів, що працюють без інтернету та стільникового зв'язку, котрих не буде

п’ятниця, 28 січень 2022, 6:10

Імовірним військовим вторгненням російських військ в Україну протягом лютого завповнений інформаційний простір. Психологи радять, як не піддаватися паніці, і спокійно шукати можливостей, зазначають Патріоти України. Але озброєний той, хто підготовлений...

Хвалився "подвигами" в соцмережі: У Вінниці затримали зухвалого дрифтера, який показував голі сідниці поліції (відео)

четвер, 27 січень 2022, 23:53

У Вінниці затримали зухвалого дрифтера, який ганяв містом та показував поліції голі сідниці. Про це повідомили в Нацполіції Вінницької області, передають Патріоти України. За даними поліції, чоловік неодноразово порушував правила дорожнього руху. Це вс...