В Україні хочуть відмовитися від переведення годинників на літній і зимовий час, і Верховна Рада вже підтримала відповідний законопроект №4201 в першому читанні. Однак документ до винесення на друге читання може поповнитися новою нормою. Про це заявив перший віце-спікер Руслан Стефанчук в ефірі "Україна 24", повідомляють Патріоти України.
Народний депутат пояснив, що йдеться про особливості формування графіка робочого дня в регіонах. Так, у парламенті хочуть надати органам місцевого самоврядування можливість на свій розсуд самостійно "рухати" його початок і закінчення.
При цьому Стефанчук наголошує, що по всій території України діятиме єдиний час - київський.
"Але між першим та другим читанням, я думаю, з’явиться норма, ми будемо її ініціювати, що органи місцевого самоврядування у разі необхідності можуть встановлювати не регіональний час, а особливості початку робочого дня", - розповів депутат.
За задумом, така опція дозволить місцевій владі формувати свій початок робочого дня в тій чи іншій області.
"Якщо вони бачать, що якийсь розрив у часі є, то вони, не скасовуючи київський час, можуть встановити, що робота в певному регіоні буде, наприклад, на пів години пізніше чи раніше починатися. Але це жодним чином не впливатиме на єдиний київський час на всій території України", - зазначив він.
Також Стефанчук звернув увагу, що у переході на літній/зимовий час нема потреби, і корисність або економічність таких переводів годинників абсолютно не доведені.
Нагадаємо, що в 2021 році в Україні на "літній" час годинник все ще потрібно буде переводити - в ніч проти 28 березня стрілки годинників потрібно зрушити на годину вперед. А ось в жовтні в ніч проти 24 жовтня переведення годинників на годину назад може бути останнім.
В Україна зафіксували суттєве підвищення цін на цибулю. Це пов'язано із сезонним скороченням обсягів цього овочу в місцевих господарствах. Фермери реалізують цибулю за ціною від 18 до 27 грн за кілограм (еквівалентно $0,43–0,65 за кілограм), що в серед...
Відтепер іноземцям, які бажають отримувати освіту в Польщі, доведеться довести, що вони на належному рівні володіють мовою викладання - в більшості випадків це буде саме польська. Про це повідомляє інформаційний портал InPoland, передають Патріоти Укра...