У парламенті триває напрацювання законопроєкту щодо мобілізації, який, зокрема, передбачає залучення до процесу рекрутингових компаній, передають Патріоти України.
Про те, які питання наразі обговорюють у Верховній Раді, розповіла народна депутатка Мар`яна Безугла, деякі заяви якої щодо військових останнім часом викликали бурхливу реакцію в суспільстві. За її словами, пропонується, зокрема, змінити призовний вік по мобілізації — замість 27 років встановити 25 років.
Право на відстрочку від мобілізацію та звільнення пропонується надавати:
Надання відстрочки, що не є підставою для звільнення:
Не підлягають мобілізації 6 місяців протягом звільнення:
Підлягають мобілізації тільки за бажанням:
Підстава для звільнення:
Також пропонується позбавити права та відстрочку й поставити на військвий облік поліцейських, співробітників БЕБ та Державної пенітенціарної служби.
Розглядається пропозиция щодо скасування строкової службі, звільнення строковиків, які переходять в мобілізаційний ресурс відповідно до загальних правил (з 25 років).
У той же час пропонується ввести базову загальновійськову підготовку до 3 місяців для всіх громадян віком від 18 до 25 років (за бажанням спеціальна базова загальновійськова підготовка за спеціальностями перелік яких визначається Міноборони)
Пропонуються також зобов`язати місцеві державні органи займатися мобілізаційними питаннями. Наразі вони мають лише сприяти цим процесам. Обговорюється й пропозиція обмежувати права ухилянтів. Із законодавства хочуть прибрати категорію «обмежено придатний», залишивши лише придатний чи непридатний.
Військовим після полону, які продовжили служити, а також тим, хто служить більше 24 місяців, з них 12 місяців в зоні бойових дій, пропонують надавати відпустку 90 днів (без поділу на частини).
Жінок пропонують ставиити на військовий облік, порядок чого визначається Міноборони. Вони проходять базову загальновійськову підготовку, а під час дії воєнного стану залучаються до проходження військової служби (на бойові посади — тільки добровільно).
Люди зі статусом "обмежено придатний", зокрема й заброньовані, повинні повторно пройти ВЛК до 4 лютого, інакше вони можуть розглядатися як порушники правил військового обліку і опинитися в розшуку. Про це розповів адвокат Євген Филипець у програмі "Ком...
Через зниження чисельності населення Україні терміново потрібні працівники, зокрема, в оборонній промисловості, енергетичному секторі та для відновлення країни. Повернені з Німеччини чоловіки будуть заброньовані за умови працевлаштування в цих галузях....