Сказати ні "русскому міру": Жителі Ужгорода попросили місцеву владу дерусифікувати назви вулиць і площ

Жителі Ужгорода звернулися до місцевої влади з проханням дерусифікувати назви вулиць і площ у місті. Відповідне звернення адресоване Ужгородській міській раді, передають Патріоти України.

"Багато вулиць, площ, скверів провулків нашого міста названі на честь російських діячів політики, літератури і мистецтва, які жодним чином не причетні до Закарпаття і Ужгорода, а значить, є атавізмом попередньої політики побудови загальноросійського і загальнорадянського культурного простору", — йдеться в документі.

Автори звернення підкреслюють, що увічнення осіб, не причетних до Закарпатської культури та історії, не є доречним. Саме тому просять "розпочати процес дерусифікації міста за встановленою законом процедурою".

Зокрема, до списку вулиць для перейменування внесли вулиці ім. Ю.Гагаріна, М. Глінки, О. Грибоєдова, О. Пушкіна, П. Чайковського, І. Шишкіна, А. Чехова, Декабристів, Челюскінців та інші.

У документі також просять демонтувати бюст Пушкіна в центральній частині Ужгорода, адже "поет жодним чином не пов'язаний із Закарпаттям".

"У ці дні у нас з'являються нові герої, які жертвують своїми життями за нашу країну. Це їх пам'ять ми повинні увічнити і плекати. Крім цього, гідної поваги заслуговують видатні діячі історії та культури Закарпаття зокрема і України в цілому, які в радянський період перебували під забороною", - зазначили автори звернення.

Андрій "Гора" Шиян... Щирий, добрий, відданий, завзятий. Киян закликають підписати петицію за перейменування вулиці на честь загиблого під Бахмутом героя

понеділок, 20 березень 2023, 10:32

Не будьте байдужими. І відкиньте сумніви щодо остаточного рішення - ваш підпис не є актом прямої дії. Він лише зобов'яже "батьків міста" розглянути народну ініціативу на профільній комісії. Дайте шанс увічнити пам'ять хлопця, який віддав життя за Україну

Побачив пропаганду ЛГБТ: У РФ чоловік заявив до поліції через "веселкові" лавочки у дитсадку

понеділок, 20 березень 2023, 10:28

У Ставропольському краї РФ до поліції звернувся пенсіонер, якого занепокоїли кольорові лавочки в одному із місцевих дитсадків. Він вбачив у цьому пропаганду ЛГБТ. Про це повідомляють в телеграм-каналі "Обережно, новини", власницею якого є російська тел...