Схожа на медузу: Телескоп Hubble сфотографував незвичайну зірку розміром із Сонце

Її незвичайний вигляд має пояснення: в ній закінчуються термоядерні реакції, які перетворюють водень на гелій.

Космічний телескоп Hubble сфотографував незвичайну зірку, яка випускає хмари газу навколо себе, і тому схожа на медузу. Про це повідомляє ресурс Space.com, передають Патріоти України.

Космічному екзотичному об'єкту дали назву NGC 2022. Подібні зірки ще називають планетарними туманностями. У центрі NGC 2022 - гігантська червона зірка, яка розміром приблизно з наше Сонце, але важить до восьми разів важче нього.

Її незвичайний вигляд має пояснення: в ній закінчуються термоядерні реакції, які перетворюють водень на гелій. Гравітація розплющує цю зірку, її температура сильно зростає і вона випаровується, перетворюючи гелій на вуглекислий газ.

"Більше половини маси такої зірки може бути втрачено внаслідок утворення газової оболонки навколо. У той же час ядро зірки стискається і нагрівається, випускаючи ультрафіолетове світло, яке змушує світитися витіснені гази", - зазначили керівники місії Hubble.

На отриманому телескопом зображенні ядро знаходиться в самому центрі у вигляді яскравого жовто-помаранчевого кола. А гази, які зірка залишає навколо себе, зображені холоднішою довжиною хвиль в рожевих і фіолетових відтінках. Подібне через кілька мільярдів років відбудеться і з Сонцем, коли на ньому закінчаться термоядерні реакції перетворення водню в гелій.

Хіти тижня. Лоліта, еротичний танець і пілон: Відома співачка показала себе в новому амплуа (відео)

четвер, 21 листопад 2019, 1:00

Лоліта Мілявська після розлучення показала, що вона не нудьгує і на що здатна. Лоліта не нудьгує без чоловіка і демонструє танці на пілоні, повідомляють Патріоти України. Лоліта Мілявська після розставання з молодим чоловіком тренером Дмитром Івановим ...

З архіву ПУ. Обережно! Які кімнатні рослини, які можуть викликати сильну алергію

середа, 20 листопад 2019, 23:55

Але як виявилося, улюблені кімнатні рослини можуть стати причиною алергічної реакції у людей, схильних до даного захворювання. Рослини і алергія. Насправді, знати напевно, викличе та чи інша квітка в горщику алергію у свого господаря, практично неможли...