Схожа на медузу: Телескоп Hubble сфотографував незвичайну зірку розміром із Сонце

Її незвичайний вигляд має пояснення: в ній закінчуються термоядерні реакції, які перетворюють водень на гелій.

Космічний телескоп Hubble сфотографував незвичайну зірку, яка випускає хмари газу навколо себе, і тому схожа на медузу. Про це повідомляє ресурс Space.com, передають Патріоти України.

Космічному екзотичному об'єкту дали назву NGC 2022. Подібні зірки ще називають планетарними туманностями. У центрі NGC 2022 - гігантська червона зірка, яка розміром приблизно з наше Сонце, але важить до восьми разів важче нього.

Її незвичайний вигляд має пояснення: в ній закінчуються термоядерні реакції, які перетворюють водень на гелій. Гравітація розплющує цю зірку, її температура сильно зростає і вона випаровується, перетворюючи гелій на вуглекислий газ.

"Більше половини маси такої зірки може бути втрачено внаслідок утворення газової оболонки навколо. У той же час ядро зірки стискається і нагрівається, випускаючи ультрафіолетове світло, яке змушує світитися витіснені гази", - зазначили керівники місії Hubble.

На отриманому телескопом зображенні ядро знаходиться в самому центрі у вигляді яскравого жовто-помаранчевого кола. А гази, які зірка залишає навколо себе, зображені холоднішою довжиною хвиль в рожевих і фіолетових відтінках. Подібне через кілька мільярдів років відбудеться і з Сонцем, коли на ньому закінчаться термоядерні реакції перетворення водню в гелій.

Під удар потрапили і ЗМІ: Facebook викрив та знешкодив в Україні масштабну "фабрику тролів" (фото)

вівторок, 17 вересень 2019, 14:15

Facebook призупинив в Україні діяльність акаунтів і груп, які вели скоординовані кампанії з дезінформації. Серед заблокованих - сторінки інформаційних сайтів "Знай", Politeka і Hyser, передають Патріоти України. В цілому Facebook видалив 168 акаунтів, ...

Хіти тижня. "Рай двірника": Мережу розбурхало незвичайне фото з Києва

вівторок, 17 вересень 2019, 14:00

Фото було зроблено на вулиці Старокиївська, 10Г. Користувачів інтернету розбурхало незвичайне фото з Києва - на знімку зафіксовано переговори групи чоловіків, а вся вулиця практично засипана доларами. Відповідний знімок розміщено на сторінці dtp.kiev.u...