Скільки людей житиме в Україні через 10 років: Демографи кажуть, що 52 млн не буде ніколи

В Україні в найближчі десять років може змінитися демографічна ситуація. Науковці вважають, що у 2033 році на території нашої держави проживатиме не більше 35 мільйонів людей. Йдеться про кордони 1991 року, передають Патріоти України.

Такий прогроз є найбільш оптимістичним. Про це сказала директорка Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи Елла Лібанова у середу, 20 вересня. Її слова процитувало агенство Укрінформ.

Лібанова впевнена, що 52 мільйони людей, як було станом на 1 січня 1991 року, в Україні більше не проживатимуть.

"Давайте забудемо про те, що у нас було 52 млн українців. 52 млн не буде ніколи. За найбільш оптимістичним варіантом, 2033 року нас буде 35 млн, я говорю про Україну в кордонах 1991 року", – зазначила вона.

Експертка додала, що скорочення населення варто очікувати у будь-якому випадку, навіть якщо Україна поверне мігрантів або залучатиме мігрантів з інших держав.

Кількість громадян України, які виїхали на території иншіх країн через повномасштабне вторгнення Росії та отримають там статус біженців, збільшується повільніше, ніж минулого року.

Водночас спостерігається ще одна тенденція – чисельність українських втікачів від війни у Польщі зменшується, але вони їдуть ще далі. Українці все дедалі частіше переїзджають до Чехії, Нідерланди та Німеччини. Доссвід, як наголосила Лібанова, показує: чим більша відстань між Україною і тією державою, де перебувають українці, тим меншою є вірогідність того, що вони повернуться на Батьківщину.

Вона додала, що Україна має робити все, щоб мотивувати український народ повертатися додому.

"Нічого поганого в тому, що люди попрацюють деінде немає, оскільки трудова міграція – це частина глобалізації. Але нехай повертаються. Це важливе завдання, яке ми маємо усвідомити і ставити перед собою як держава", – підкреслила Лібанова.

На Волині пенсіонер отримав повістку, але відмовився від мобілізації

середа, 29 листопад 2023, 21:15

У Волинській області чоловік, який є пенсіонером, отримав повістку проте відмовився від мобілізації. За це його засудили до іспитового терміну. Про це йдеться у вироку Маневицького районного суду Волинської області, передають Патріоти України. За даним...

"Просто хотів полякати": В Одесі підліток влаштував стрілянину на вулиці (фото)

середа, 29 листопад 2023, 21:00

В Одесі підліток з пістолета відкрив вогонь по людині. Поліція вже затримала зловмисника. Про це повідомляє патрульна поліція Одеської області, передають Патріоти України. Інцидент трапився вночі 29 листопада на вулиці Балківська. «Невідомий громадянин...