Водночас 25% опитаних громадян вважають, що мобілізаційний процес йде у правильному напрямку, а 25% утрималися від відповіді. При цьому жінкам складніше дати оцінку мобілізації, ніж чоловікам (30% жінок утримались від відповіді, коли серед чоловіків таких 19%). Це ж характерно і для сіл та міст з населенням до 50 тисяч (утримались 29% проти 20% серед міст 50 тисяч+). Натомість великі міста частіше вважають, що все йде правильним шляхом (30% проти 22% в містах до 50 тис та селах).
Найбільша частка респондентів покладає відповідальність за те, що мобілізація йде в неправильному напрямку, на ТЦК (59%) та Верховну раду (55%).
На другому місці — Верховний головнокомандувач України — президент (48%). На третьому — Кабінет міністрів і ВЛК (по 37%). Останнє місце займають громадяни, які ухиляються від мобілізації (“ухилянти”, 15%) та ЗМІ (12%).
60% респондентів характеризують роботу ТЦК негативно, 19% — позитивно, а 21% опитаним було важко визначитись з відповіддю.
Чоловіки більш негативно оцінюють роботу ТЦК (65%), ніж жінки (56%). Жінкам важче дати таку оцінку, ніж чоловікам (25% жінок не змогли відповісти, а серед чоловіків ця частка становить 16%).
опитані віком 35-44 років більш негативно налаштовані по відношенню до роботи ТЦК: вони частіше дають вкрай негативну оцінку (33% проти 25% в середньому по Україні).
Лише 20% чоловіків призовного віку 25-59 років, які наразі не служать, розглядають для себе можливість доєднатися до війська: піти добровольцем, підписати контракт або мобілізуватися. Натомість 63% таку можливість не розглядають, а 17% поки що не визначились.
Така думка характерна для чоловіків всіх вікових груп, регіонів та типів населеного пункту.
Серед можливих чинників, які могли б мотивувати чоловіків призовного віку доєднатися до війська, є дві основні групи:
24% чоловіків призовного віку декларують, що нічого не змогло б їх мотивувати долучитися до війська. А повістка могла б бути таким спонукаючим фактором для 7%.
Відмінностей по соціально-демографічних групах небагато.
Дослідження на замовлення АТ "НСТУ" для програми “Новий відлік” проведено Info Sapiens методом CAWI 2-3 квітня 2024 року за допомогою онлайн-панелі Info Sapiens. Розмір вибірки 800 респондентів, які проживають на всій території України, окрім ТОТ. Вибірка пропорційна структурі населення України у віці 18-70 років (згідно з даними Державної служби статистики на 01.01.2022) за параметрами: тип населеного пункту, регіон проживання, стать, вік.
Українським волонтерам загрожує штраф до 100 тисяч гривень за порушення митних правил, зокрема за передачу автомобілів від однієї військової частини іншій без внесення змін до митної декларації. Щоб уникнути штрафів, потрібно правильно заповнювати декл...
В Україні з січня 2025-го всі субсидії та комунальні пільги надаватимуться за єдиним правилам і тільки тим родинам, чим сукупний дохід не дозволяє самостійно сплачувати за комунальні послуги. Виключення зберегли тільки для учасників бойових дій та осіб...