Скільки українців і куди виїхали від початку повномасштабної війни в Україні - дослідження

Еміграція великої кількості українців через повномасштабне російське вторгнення стала як економічним, так і гуманітарним викликом для України та для держав-партнерів, які прийняли мільйони вимушених переселенців. Наразі неможливо точно встановити, скільки українців зараз перебувають за кордоном, передають Патріоти України.

Проте вже зараз можна констатувати, що ця кількість продовжує зростати, зокрема через регулярні терористичні дії Росії. Враховуючи це, цілком імовірно, що кількість населення України ближча до 35 млн осіб, ніж 40 млн осіб. Про цеповідомляється у матеріалах Громадянської мережі "ОПОРА".

Для отримання результату було надіслано запити до Міністерства закордонних справ, Державної прикордонної служби, Міністерства соціальної політики та інших органів влади.

У відповідь на запит МЗС повідомило, що на 21 червня 2023 року за кордоном перебувало 8 млн 177 тис. українців. Порівняно з даними на 1 лютого 2023 року, тобто за неповні 5 місяців, ця кількість зросла майже на 188 тис. осіб.При цьому більшість громадян України тимчасово перебувають у трьох країнах: Польщі — 22%, Німеччині — 14,6% та США — 11%. Також багато громадян України знайшли притулок у Чехії – 7,9%, Італії – 5%, Канаді – 4,9%, Іспанії – 3,4% та Ізраїлі – 2,75%.

Майже 63% українців, які перебувають за кордоном, повнолітні, 22% — діти до 18 років. Вік ще 15% не уточнюється.

Крім того, представники Громадянської мережі ОПОРА звернулися до Державної прикордонної служби для отримання даних. Маючи лише дані ДПС, можемо констатувати абсолютно негативну тенденцію виїзду українців. Зокрема, станом на 1 травня 2023 року ДПС зафіксувала 18,52 млн виїздів з України та 15,84 млн в'їздів.

Різниця становить 2 млн. 686 тис. осіб. Тільки за квітень 2023 року негативне міграційне сальдо зросло на 31 тис. перерізів. Втім, таке зростання незначне порівняно з дійсно масовим виїздом у грудні 2022 – березні 2023 року. Наступним джерелом інформації стали дані мобільних операторів.

Український уряд уже застосовував цю інформацію для розрахунку населення у 2019 році. Тому Громадянська мережа ОПОРА звернулася до Державної комісії у зв'язку із запитом та отримала статистику про кількість сім-карт операторів мобільного зв'язку "Київстар", "Vodafone" та "Lifecell".

Так, станом на 6 червня 2023 року кількість активних карток мережі мобільного зв'язку склала трохи більше 48,3 млн. На "Київстар" припало 24,3 млн карт, Vodafone – 15,4 млн, Lifecell – 8,6 млн. Найбільше активних карток зафіксовано у Києві – 5,5 млн, на Дніпропетровщині – 4,6 млн і Львівщині– 3, 65 млн.

"Гриневич, Шкарлет та Лісовий - немовлята у порівнянні з ним!": Викладача КНУ Шевченка звинувачують у плагіаті

п’ятниця, 1 грудень 2023, 20:27

Доцента кафедри української філософії та культури Київського національного університету імені Тараса Шевченка, кандидата філософських наук Василя Семикраса звинувачують у плагіаті, зокрема з російських джерел, інформують Патріоти України. Велику кількі...

Два роки тому була повністю російськомовна: Акторка з серіалу "Свати" перейшла на українську. І з нею – вся родина

п’ятниця, 1 грудень 2023, 19:10

Акторка Соня Стеценко, яка кілька сезонів поспіль грала онучку Женю в серіалі "Свати", все своє життя розмовляла російською мовою, але два роки тому перейшла на українську. . Про це Софія розповіла в інтерв’ю OBOZ.UA. Артистка почала зніматися в кіно ...