Склеп з могилами, яким сотні років, знайшли на Київщині (фото)

Знахідку виявили під час прокладання труби на території внутрішнього двору супермаркету.

У Борисполі Київської області під час проведення будівельних робіт виявили склеп, в якому близько 300-350 років тому була похована жінка, передають Патріоти України з посиланням на Вісті.

Знахідку - кілька могил, одна з яких виявилася склепом - виявили під час прокладання труби на території внутрішнього двору супермаркету "Сільпо" в Борисполі. На місце надзвичайної події викликали спеціалістів з місцевого краєзнавчого музею, які попередньо ідентифікували знахідку.

За словами директора Бориспільського державного історичного музею Наталії Йови, у склепі виявили останки жінки віком приблизно 80 років, вік поховання - 300-350 років.

Аналіз склепу показав, що це могло бути перепоховання небіжчиці, оскільки скромна труна з простих дощок була розміщена у ще одній - добротній дерев'яній труні, що непогано збереглося і до сьогодні. Збереглися також фрагменти одягу жінки — синя спідниця та кофтина в талію на зразок жакета зі скляними ґудзиками круглої форми, що і досі мають багатий вигляд. Майже в ідеальному стані знаходився дерев’яний хрест із віка труни та ладанка, що була на шиї жінки.

Наталія Йова додала, що це не перша і не єдина подібна знахідка у центрі Борисполя. Поряд з місцем знахідки раніше знаходили також окремі кістки, що може говорити про те, що на цьому місці колись були могили, не захищені склепом.

Поховання жінки після дослідження знову замурують у склеп, який знаходиться нижче рівня траншеї водогону.

Хіти тижня. Тепер у житті опальний артист бачив усе: Як виглядає камера актора Єфремова в тюрмі

вівторок, 24 листопад 2020, 0:35

Після прибуття в колонію відомому акторові буде дозволено відвідувати бібліотеку, виписувати газети і журнали, займатися спортом і ходити в місцеву православну церкву.​. Таким чином, інформація про елітну камері була спростована. Камера Єфремова розрах...

Резонанс тижня. "Це дуже велика втрата": Помер заслужений артист України, у мережі хвиля скорботи

вівторок, 24 листопад 2020, 0:10

У четвер, 19 листопада, у віці 70 років помер Заслужений артист України Анатолій Мацак, передають Патріоти України. Як повідомили в Закарпатському академічному музично-драматичному театрі, він був неймовірної душі людина, а також люблячим чоловіком, ба...