Скрепам дали по пиці: Росію та Білорусь не запросили на 77-річчя звільнення Бухенвальда через загибель ексв'язня табору у Харкові

Меморіальний фонд колишнього нацистського концтабору Бухенвальд повідомив, що офіційних представників Росії та Білорусі не запросили на церемонії, присвячені 77-й річниці його визволення. Про це пише The Guardian, передають Патріоти України.

"Офіційним представникам Росії та Білорусі не раді на церемонії цього року", — йдеться в заяві. Посольства двох країн у Берліні були поінформовані про це рішення.

Замість офіційних осіб з Росії чи Білорусі на церемонію запросять представників українського та російського громадянського суспільства, щоб вшанувати пам’ять жертв табору з колишнього Радянського Союзу.

Таке рішення ухвалили через війну в Україні, зокрема, через загибель Бориса Романченка, в'язня кількох нацистських концтаборів. 21 березня стало відомо, що 96-річний Борис Романченко, який вижив у нацистських концтаборах, загинув. 18 березня до його квартири у Харкові потрапив російський снаряд.

На церемонії 10 квітня загиблому від рук окупантів РФ ексв'язневі Бухенвальду віддадуть особливу шану. Борис Романченко був в'язнем чотирьох нацистських концентраційних таборів. 1942 року він потрапив до концтабору Бухенвальд. У наступні три роки пройшов концтабори Пенемюнде, Дора-Міттельбау та Берґен-Бельзен. Він десятиліттями працював над збереженням пам'яті про нацистські злочини та був віце-президентом міжнародного комітету Бухенвальд-Дора.

Бухенвальд – один із найбільших концентраційних таборів у Німеччині. Під час Другої світової війни в ньому було вбито понад 76 тисяч людей.

Кого першочергово мобілізують наразі в Україні. Начальник ТЦК дав роз'яснення (відео)

вівторок, 6 червень 2023, 1:50

В Україні продовжує діяти режим воєнного стану та загальна мобілізація, під час якої всі військовозобов'язані громадяни віком від 18 до 60 років можуть бути призвані до армії. Однак це не означає, що абсолютно всі опиняться на фронті. . Перед відправк...

Зірковий американський актор Алек Болдвін зобов'язаний виплачувати кошти синові вбитої ним українки

вівторок, 6 червень 2023, 0:55

Між родиною вбитої українки Галини Гатчінс та американським актором Алеком Болдвіном підписано мирний договір. Про це повідомляє BBC. . Зокрема, суд США ухвалив рішення за позовом чоловікаМетью Гатчінса проти зірки кіно. Як відомо, ще у жовтні 2022 ро...